V sídle Euroregionu Glacensis (EG) se včera uskutečnila tisková konference, kde sekretář EG Jaroslav Štefek komentoval úspěšnost s dotacemi EU.
„Šlo zatím o první kolo, které bylo poměrně náročné. Do jednoho balíku se totiž dostaly jak projekty za naší stranu, tak i za polské žadatele. Z našeho pohledu je však výsledek velice dobrý, protože se nám podařilo získat 23 milionů eur. To vše na území Euroregionu Glacensis, a to v deseti programech,“ bilancoval Jaroslav Štefek.

Částečně spokojený byl i jeho bývalý kolega, v současnosti první náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Helmut Dohnálek. „Pro Královéhradecký kraj se nám podařilo získat zhruba čtyři sta milionů korun, ale na druhé straně ještě nepamatuji tak složitou situaci, která nastala při posledním projednávání a schvalování projektů. Za osmnáct let spolupráce s polskoui stranou jsem to ještě nezažil,“ uvedl Dohnálek, který věří, že se situace zlepší.

“Myslím si, že v tomto případě selhalo i řízení ze strany Bruselu. Mám pocit, že česká a polská strana se bude umět daleko lépe dohodnout i bez Bruselu,“ míní náměstek.