Problémy dosud přetrvávají hlavně na Novobydžovsku, proud nešel například ani v části Březhradu v Hradci Králové. Energetici se však obávají, že po nynějším uklidnění situace v neděli odpoledne vítr opět zesílí. Podle meteorologů bude mít stejnou sílu jako včera – bude to orkán. Slábnout by měl až večer.

Definitivně se ale snad stabilizuje povodňová situace. V Týništi nad Orlicí se hladina řeky přiblížila v neděli v osm hodin ráno přiblížila se 324 centimetry 2. stupni povodňové aktivity. Na „jedničce“ je i Cidlina, horní Labe ale už klesá. Nejvíc pršelo v sobotu, a především pak v Orlických horách. V Orlickém Záhoří spadlo 53 litrů na metr čtvereční.

Kvůli polomům bylo uzavřeno na Orlickoústecku několik dalších silnic, jde však hlavně o silnice 3. tříd: Strážná-Tatenice, Domoradice-Mravín a v okolí také jedna silnice 2. třídy: Ústí nad Orlicí - Andrlův Chlum. V Železných horách je neprůjezdná cesta mezi Jetonicemi a Březinkou a také mezi Podborem a Bořicemi na Chrudimsku.

V sobotu přes den se ocitla na několik hodin odříznuta od energie celá města: stotisícové Pardubice, Chrudim či Jaroměř. Tady se dodávky podařilo obnovovat až v průběhu sobotního odpoledne.