Ačkoliv Emma nezpůsobila žádné přímé škody lyžařským střediskům, deštenské Sport profi přišlo o tržby. Celou sobotu a v neděli dopoledne zde totiž nešel proud. V plné sezoně by škody šly do statisíců korun.

Opět fungují

„Celou sobotu a i nedělní dopoledne kvůli výpadku proudu nefungovaly vleky. Je však pravda, že v sobotu bylo tak špatné počasí, že bychom ani z bezpečnostních důvodů sedačkovou lanovku nemohli pustit. Pršelo a ve vyšších polohách nad 850 metrů nadmořské výšky sněžilo. Vichřice byla tak silná, že by sedačky mohly narazit na sloupy,“ komentoval situaci v Deštném v Orlických horách František Prouza ze Sport profi.

I přes nevhodné podmínky lze prý mluvit o škodách na tržbách. „V sobotu napadlo pět centimetrů nového sněhu, a proto se podmínky pro lyžování zlepšily. V neděli dopoledne se již mohlo lyžovat,“ doplnil Prouza s tím, že ještě včera pocítili nízkou návštěvnost díky delší odstávce. „Chvíli totiž trvá, než se mezi veřejností rozkřikne, že opět fungujeme. Teď jsou podmínky dobré a s očekávaným ochlazením budou ještě lepší. Jsme totiž připraveni zasněžovat,“ dodal.

Chránil je les

Petr Kánský z lyžařského areálu v Říčkách žádné škody kvůli silnému větru nepotvrdil. „U nás se jezdilo bez problémů a žádný výpadek proudu nebyl. Sjezdovky jsou schované v lesích, a tak nedošlo ani k ohrožení lyžařů,“ uvedl včera Petr Kánský.