Počet přímých autobusových spojů, které propojí zimní střediska Deštné v Orlických horáchŠerlich a Orlické Záhoří, se zvýší od 16. prosince. Změna se týká víkendů a svátků.

Autobusová kyvadlová doprava se ruší, naopak přibydou přímé spoje. Ke změně způsobu autobusové dopravy na Šerlich dochází na základě vyhodnocení předchozích zimních sezón.

„Speciální autobusové spoje (tzv. kyvadlová doprava) jedoucí mezi Deštným v Orlických horách a Šerlichem nebudou provozovány, ale dojde ke zvýšení nabídky počtu přímých autobusových spojů mezi Deštným v Orlických horách a Orlickým Záhořím, a to o víkendu a svátcích v období od 16. 12. 2023 do 2. 3. 2024,“ uvádí portál Veřejná doprava Královéhradeckého kraje.

Dolní stanice nové lanovky v Orlickém Záhoří.
Lanovku v novém Skiareálu Orlické Záhoří čeká zkušební provoz

Nově pojede z Deštného v Orlických horách na Šerlich dvanáct spojů, z nichž deset spojů bude pokračovat dále do Orlického Záhoří. Zpět z Orlického Záhoří do Deštného v Orlických horách bude vypraveno deset spojů.

„Autobusové zastávky na trase se nacházejí v blízkosti lyžařských sjezdovek a u výchozích lyžařských běžeckých tratí. Mezi zimními středisky tedy můžete pohodlně cestovat veřejnou dopravou. Parkování automobilu je umožněno v Deštném v Orlických horách, u Šerlichu nebo v Orlickém Záhoří,“ doplňuje informace Veřejná doprava Královéhradeckého kraje.

Současně jsou od 10. prosince v provozu autobusové spoje v pracovních dnech, které jezdí z Deštného v Orlických horách na Šerlich, vybrané spoje pak pokračují dále do Orlického Záhoří.

Mohlo by vás zajímat: Deštenské středisko zahájilo sezonu v plné parádě. Sněhu bylo habaděj

Zdroj: Deník/Jana Kotalová