Nyní je lesní dělník hospitalizován s těžkým zraněním hrudníku.

Muž se léčí v náchodské nemocnici, kam jej hned z lesa převezla sanita. Dělníkovi spadla na záda a hlavu těžká větev. Na místě zasahovala profesionální posádka Hasičského záchranného sboru Dobruška. Záchranáři muže vyprostili a předali zdravotníkům.

„Ještě na místě jsme získali informace, že pacient má pravděpodobně proražené plíce, polámaná žebra a zraněnou páteř. Po celou dobu byl při vědomí a komunikoval se záchranáři,“ informoval operační důstajník Okresního ředitelství Policie ČR Rychnov n. K. Pokračoval, že okamžitě po převozu do nemocnice a bližším ošetření zraněného lékař policii potvrdil, že pacient opravdu utrpěl zlomeninu několika žeber, má poraněnou hlavu a páteř s největší pravděpodobností obraženou. „Zranění lesního dělníka neohrožují zranění na životě,“ konstatoval operační důstojník.

Případ však policie nadále šetří, přestože je jasné, že nejde o cizí zavinění. „Není vyloučené, že došlo k pochybení při bezpečnosti práce. Pak případ převezme inspektor práce,“ dodal operační důstojník.