Prima rozehřeje diváky na poslední den v roce třeba pořadem Vánoce s Troškou pohádek (12.05), Česká televize reprízou rodinné komedie Psí kus (20.00) s Rudolfem Hrušínským, Simonou Stašovou a Libuší Šafránkovou.

Burian i Cimrman

„Na Silvestra jsme připravili bohatou a pestrou programovou nabídku řady premiérových pořadů, interaktivní živý přenos silvestrovské Noci
s Andělem i oblíbené tituly ze zlatého fondu televizního archivu,“ sdělil mluvčí ČT Ladislav Šticha.

K oněm titulům ze zlatého fondu bude patřit C. a k. polní maršálek (ČT1, 14.55) s Vlastou Burianem, mladší generace herců se připomene crazy komedií Silvestr svobodného pána (ČT1, 16.25) s Josefem Abrhámem v titulní roli či úsměvným snímkem, jehož hlavním hrdinou je bernardýn Bohouš (ČT1, 16.55).

Na své si přijdou i milovníci divadla. Ve slavné komedii Georgese Feydeaua Brouk

v hlavě (ČT2, 8.30) mohou sledovat herecké mistrovství Viktora Preisse.

Další diváckou lahůdkou bude záznam z představení Divadla Járy Cimrmana Dobytí severního pólu (ČT2, 16.40), které bude uvedeno v televizní premiéře.

Že Život je kabaret (ČT1, 17.25) diváky přesvědčí v premiéře zábavného pořadu Jiřina Bohdalová, Iva Janžurová, Jiří Schmitzer, Kamil Střihavka či Dan Bárta.

Herec a moderátor Tomáš Matonoha pak v silvestrovském vydání pořadu Udělám cokoliv (ČT1, 18.50) otestuje, zda dokážou překonat hranice svých možností herci Pavel Liška, Petr Čtvrtníček, Václav Vydra či politička Vlasta Parkanová.

Pravé veselí se na ČT1 strhne v 19.45, kdy Na cestě po České televizi provedou diváky po celý večer originálním způsobem Jiří Bartoška a Miroslav Donutil.

V humorném bloku nebude chybět pořad ostravského studia Chacha, cheche, chichi…!, dále pak Všechnopárty Karla Šípa, Uvolněte se, prosím Jana Krause, Silvestr s četníky z Brna, Pošta pro tebe či Hvězdy tančí na Silvestra s moderátory Markem Ebenem a Terezou Kostkovou.

Už zmíněný interaktivní živý přenos silvestrovské Noci s Andělem pro vyznavače „jiného prostoru“ odstartuje v 18.30 a potrvá až do jedné hodiny ranní.

Švejk v. Vašut

Nova vsadila na staré dobré komedie Světáci (11.40), Já už budu hodný, dědečku! (13.30), Dívka na koštěti (15.00) a pokračování Švejkových příhod nazvané Poslušně hlásím (17.15).

Se silvestrovskými příběhy přispěchají také aktéři denního seriálu Ulice (18.50). Hlavní programovou linku však podrží pořad Silvestrovský Václavák.

Zejména na americké filmy si v posledním dni v roce posvítí televize Prima. Diváky pozve například na komedie Periskop nahoru a dolů (12.20) s Romy Schneiderovou, Promiň, jsi ženatý (14.00), Billy Madison (15.45) či slavný muzikál Hello, Dolly! (18.20) s Barbrou Streisandovou v hlavní roli.

S trochou drsného humoru přispěchá Gabriela Osvaldová a Marek Vašut v pořadu TV Bomba (17.40). Dále se diváci mohou těšit na silvestrovsky nevázanou, nápaditou a zábavnou show Hádej, kdo jsem! (21.15), největší hity Karla Svobody (22.25) či speciální půlnoční Nikdo není dokonalý.

Silvestr dětem

Speciální a zcela unikátní silvestrovský program připravila pro děti (ale nejen pro ně) Česká televize. Už od 07.30 uvede ČT1 první díl (dopoledne čekají na diváky celkem tři) Silvestru z maringotky, který zavítá s Lucií Černíkovou, Martinem Dejdarem, Pavlem Tesařem a Magdou Zimovou na oblíbené Hřiště 7.

Děti se mohou těšit také na ochutnávky premiérových večerníčků, Alotria Michala Nesvadby a nakonec se po letech opět vydají na Cestu do srdce osmého trpaslíka. Čeká je i nový speciální silvestrovský Magazín Jůhele. Děti se mohou u obrazovek dále pobavit i při sledování humorné pohádky Kdo hledá, najde (ČT1, 13.00) o dvou příslušnících kouzelnického rodu a o jedné víc než nezbedné princezně.

Na své nejmenší diváky myslí rovněž Nova. Už v 8.40 jim nabídne film …a zase ta Lucie!