Senátor za Královéhradecko Karel Barták (nezávislý) to včera zopakoval: Pokud se bude prezident v pátek opět volit veřejně, se mnou nepočítejte.
Otázkou přitom zůstává, kdo s jeho hlasem nemá počítat. Zda Klaus, či Švejnar. Nikdy to jako zapřísáhlý odpůrce veřejné volby neřekl.

„Srdeční slabost mě přepadla v devět večer. Srdce mi velmi rychle tlouklo. To už jsem se na volbu díval v televizi, v předsálí Španělského sálu. Odešel jsem tam, když se odhlasovalo, že se prezident bude volit veřejně,“ řekl Barták.

A nevyloučil, že se mu udělalo špatně právě kvůli ostudě, kterou poslanci a senátoři předvedli. Zákonodárci se zrovna v tu chvíli přetahovali, zda volbu dokončit druhý den.

„Možná to bylo právě z toho. V naší rodině máme anomálii s nepravidelnou srdeční akcí. Setkala se s ní maminka, dcera i teď já. V pátek se mi to stalo poprvé v životě. Právě v devět večer vrcholila celá volební fraška. Hodně lidí mělo v tu chvíli na hrudi virtuální bolest, já skutečnou,“ dodal.
Rovněž hradecký poslanec Evžen Snítilý (ČSSD) se stal druhým „slavným“, když chyběl při sobotním třetím kole. Ten však po spekulacích, že zdravotně neunesl nátlak ODS, nebo dokonce vlastní ČSSD, odmítá komunikovat.

„Odjíždím z nemocnice a nebudu v žádném případě poskytovat informace. Nejdříve příští týden a nejdříve v úterý,“ uvedl včera Snítilý.