Před zámkem a vedle zámku byla celá řada stánků, v nichž řemeslníci ukazovali a nabízeli svoje výrobky. U některých stánků si děti mohly opět samy vyrobit jednoduchý výrobek. V zámecké zahradě pak byli připraveni děti povozit dva skuteční oslíci.

Také zde byl nejen k vidění, ale i ke svezení starobylý, ručně poháněný kolotoč a starobylá střelnice, kde si návštěvníci měli možnost vyzkoušet své střelecké umění. Pro děti snad nejlákavější byl program na motivy pohádky O dvanácti měsíčkách, která byla sehrána na nádvoří zámku. Děti ve skupinách vedených kuřátkem, zajíčkem a medvědem plnily úkoly, aby tak mohly pomoci Marušce plnit přání Holeny.

Po dvouhodinovém zápolení byli ti nejlepší oceněni velkými čokoládovými zajíci, ale nezapomnělo se ani na ostatní děti, které se soutěží účastnily a kterým vydatně někdy pomáhali i rodiče. „Byli jsme zde s manželem a dětmi již vloni. Moc se nám tady líbilo, hlavně ty soutěže pro děti. Dnešní divadlo se zapojením dětí bylo super," prozradila Alena, jedna z návštěvnic a maminka dvou dětí.