V pátek odpoledne poutní slavnosti zahájí mše svatá. V sobotu se pak účastníci vydají už v 7.30 na pěší procesí z Rokytnice v Orlických horách do Neratova. Tam by měli dorazit během dopoledne.

V 11.30 je připravena komentovaná prohlídka kostela Nanebevzetí Panny Marie, ve 12 hodin bude následovat Anděl Páně a ve 13 hodin mše svatá. Od 15.30 do 19 hodin bude probíhat adorace v kapli na hřbitově, kde také zazní v 17.30 Růženec. V neděli a úterý jsou na programu ranní chvály, opět mše svaté, komentované prohlídky kostela, modlitba Anděl Páně a Růženec.

Příchozí se pak mohou těšit na doprovodný kulturní program, který nabídne v pátek koncert folkové skupiny Epydemye. Koncert v kostele se zrekonstruovanou prosklenou střechou má přitom příznačný název Pánu Bohu do nových oken. Sobota bude lákat na opičí dráhu, malování na obličej, pohádky pro děti, vystoupení se psy, Běh naděje, Sbor z hor a vrcholem bude večerní koncert Filharmonie Hradec Králové.

V neděli návštěvníky potěší od 14 hodin koncert orchestru Melody s dirigentem Václavem Bílkem. Po celý víkend bude přichystán k zábavě skákací hrad, projížďky na ponících, jarmark, nebude chybět občerstvení, točená zmrzlina a čepované pivo z místního pivovaru.

Pro účastníky sobotního pěšího procesí bude v 7 hodin zajištěn odvoz autobusem z Neratova, v 7.10 zastaví v Bartošovicích v Orlických horách.

Kostel v Neratově má zpátky své prosklené nebe