Martina Benešová, starostka Žďáru nad Orlicí: Letošní rok byl ve Žďáru opravdu rušný. Dotýká se nás oprava komunikace II/305 Albrechtice – Borohrádek. Toho jsme v obci zároveň využili k vypsání výběrového řízení na opravu místních komunikací.

Byli jsme velice rádi, když se nám podařilo získat dotaci z ministerstva na revitalizaci zahrady mateřské a základní školy. První etapa je již dokončena, druhá v podobě obnovy zeleně právě v těchto dnech probíhá.

Bohužel jsme letos nestihli rekonstruovat budovu obecního úřadu. Do výběrového řízení se totiž přihlásila pouze jedna firma, která ale nesplňovala zadané podmínky. Tento závazek si tedy poneseme s sebou do příštího roku.

Do tajů heraldiky jsem byla společně se zastupitelstvem obce zasvěcena díky tvorbě návrhu na obecní znak a vlajku. Konečná podoba vznikla z obecní pečeti, kterou nám pomohl nalézt heraldik z Rychnova nad Kněžnou. Trpělivost se vyplatila a v červnu nám byly znak i vlajka v Poslanecké sněmovně slavnostně uděleny. V obci tuto událost oslavíme v červnu příštího roku, kdy tímto obohatíme tradiční letní slavnosti.

Dále jsem velice pyšná na náš divadelní spolek, se kterým jsme za dva roky existence nastudovali již dvě hry. Brzy nás čeká derniéra představení Limonádový Joe.
Touto poslední obcí v abecedním seznamu končí rubrika, kterou jsme vám přinášeli každé úterý.