"Návštěvníky čeká osm kapel nejen z našeho regionu. Akce bude mírně netradiční, protože se ji pořadatelé rozhodli spojit s akcí sportovní. Samotné přehlídce skupin bude předcházet přespolní běh na tratích 5 a 10 kilometrů. Registrace závodníků bude od 13 hodin a startovné je 50 korun," uvádí za pořadatele Josef Vejs.

Sportovci se mohou těšit na zajímavé ceny i na následnou hudební produkci.

"Ta začne brzy poté. Hudební skupiny napříč spektrem rockové, alternativní i metalové scény budou hrát od 15 hodin. Můžete se těšit na Yellow Cab, skupinu hrající zajímavý rock v čele s dravou zpěvačkou. Dále na letohradskou formaci Bratrstvo kočičí pracky, která je po léta stálicí alternativní scény, IN4MATION jsou dobře sehraní muzikanti z Vamberka, hrající výborný grunge. Netradiční název SNKCHRMR nese kapela z Liberce disponující lehčí psychedelickou melancholičností. DVA je uskupení, které lze zařadit do škatulky world music, ale spíše se svojí originalitou vymykají všem hudebním stylům. S úspěchy vystupovali v mnoha zemích v Evropě i za mořem a na kontě mají mimo jiné i cenu Anděl za album Hu z roku 2011," připomíná Josef Vejs.

Neméně originální vystoupení slibuje i Agata Kristi Vtoroj Front, revival vracející se na scénu po více než deseti letech.

"Jedním z jejich posledních koncertů bylo vystoupení na olympijském stadionu v Moskvě, kde hráli spolu se svou ruskou předlohou. Na samý závěr se pak můžete těšit na zostření zvuků, neboť na řadu přijde hardcorové Radio Jerevan. V novém kabátě dvou zpěvů uslyšíte jak ostrý mužský growling, tak podmanivý ženský vokál a do toho dunivé kytary. A samotný závěr obstarají výjimeční metalisté z Kostelce Yethell. Festival se bude odehrávat 4 května v místní části Velká Čermná v Boudě od 15 hodin," dodává Josef Vejs.

Chybět nebude ani bohaté občerstvení. Vstupné je 150 korun, děti do 15 let mají vstup zdarma. Akce je pořádaná pod patronátem obce Čermná nad Orlicí.