Z původně plánovaných velkých očkovacích center mimo zdravotnická zařízení v našem kraji bylo nakonec zbudované jako jediné. Oficiální otevření je naplánované na úterý.

„Zájemci o očkování se registrují, tak jako dříve, v Centrálním rezervačním systému a dále pak postupují dle zasílaných pokynů formou SMS zpráv,“ dodal ředitel Nemocnice Rychnov nad Kněžnou Luboš Mottl.

Město Rychnov nad Kněžnou nabízí částečně imobilním občanům, kteří nemají možnost vlastní dopravy, pomoc s rozvozem do očkovacího centra a zpět. Možný je z celého území města Rychnov nad Kněžnou včetně místních částí. Služba je zdarma. Ideální je zavolat dva až tři dny před termínem očkování v době od 7. do 16. hodiny na telefonní číslo 736 633 172.


Pomoc se vztahuje pouze na osoby částečně imobilní, ne na osoby trvale upoutané na lůžko. Město v takovém případě doporučuje obrátit se na mobilní očkovací tým. Po dobu přepravy je nutné mít zakryté dýchací cesty respirátorem alespoň třídy FFP2/KN95. Osoby s příznaky nemoci Covid-19 a osoby v karanténě přepravovat nelze.