Již v pátek se tam konaly tradiční vánoční trhy, ,které pokračovaly ještě v sobotu, a večer byl připraven kulturní program.

Zahájili ho andělé, kteří rozsvítili vánoční strom u autobusové zastávky. Následně se děti ze ZŠ a MŠ Ohnišov seřadily na schodišti ke škole, aby na ně ostatní lépe viděli, a recitovaly vánoční básničky a zpívaly vánoční koledy za doprovodu kytary v podání učitelky Pohlové. Dalším bodem programu bylo vystoupení Denisy Mádrové (4. třída) coby hra na housle a zobcovou flétnu, své umění s příčnou flétnou předvedly Soňa Kosová a Pája Rousková, a vše zakončili Mirek Štěbra s Milanem Venclem, kteří zatroubili několik známých koled.

Úspěšnou akci zdárně zorganizovala Andrea Buchalová, Renáta Pultarová vyrobila většinu svícnů, adventních věnců a dekorací, a Pavlína Prázová pekla a zdobila perníkové svícny, vánoční chaloupky a jiné.

Po oba dny se návštěvníci mohli v pohostinství U Potoka těšit na zvěřinové hody, první vánoční aktivity v obci uzavřelo v sobotu večer hudební vystoupení.

(zr, ill)