„Podle mně dostupných informací na Vyhlídce právě probíhají rekonstrukční práce a ty by měly být hotové na jaře,“ přiblížil dobu, kdy by mohla být chata otevřena pro veřejnost starosta Vamberka Jiří Mazúch. Konkrétní budoucí podobu chaty nemohl současný majitel Karel Bačina popsat, Deníku se ho včera nepodařilo zastihnout. V podmínkách o prodeji je zahrnuto, že na turistické chatě zůstane zachováno stravování a ubytování a nebudou zde instalovány automaty.
Kvůli prodeji chaty se konalo na konci listopadu referendum, jehož výsledek nebyl pro nedostatečnou účast průkazný, takže o věci rozhodovalo standardně zastupitelstvo. Proti hlasoval například zastupitel Rudolf Futter: „Chata je prodaná a už k tomu není co dodat,“ řekl na téma prodeje, na který se podle něj příliš spěchalo.


„Příští zasedání zastupitelstva města Vamberk proběhne na počátku března,“ řekl dále zastupitel Rudolf Futter. Pravděpodobně se bude projednávat zpráva kontrolního výboru zastupitelstva o dodržování předpisů při hospodaření s veřejným majetkem, přičemž tato kontrola byla zaměřená na chatu Vyhlídka v době, kdy byla městem pronajatá Miroslavu Kotlářovi.