Vamberské občany nevyhnal z jejich Dne s Deníkem ani vytrvalý déšť.

Hlavní kauzou, která se měla před veřejností řešit, byla tíživá dopravní situace ve městě a nedostatek dětských hřišť a sportovišť. Debatovat o problémech přišel starosta Vamberka Jiří Mazúch a jeho oponenty se měli stát jeden z členů zastupitelstva a jeden z občanů.

Nakonec se před mikrofon postavil pouze starosta. Ten se vyjádřil na téma III. etapy obchvatu: „Když půjde vše bez velkých zádrhelů, pak by se v ideálním případě mohlo začít budovat na konci letošního roku.“ Na otázku návštěvnice Aleny Jankové, za jak dlouho by mohl být obchvat hotový, pak odpověděl, že v optimálním případě za dva roky.

Okomentoval i průběh řešení jednoho z dalších dopravních problémů. Při výjezdu z Vamberka na Žamberk v ostré zatáčce před obchvatem dochází k častým dopravním nehodám, při kterých havarovaná auta ničí ploty soukromníků.

O nedostatku dětských hřišť starosta řekl, že jde také o problém dlouhodobý, který se radnice snaží postupně řešit: „Zažádali jsme o tři granty na výstavbu hřišť. Zatím víme, že jsme uspěli se skateparkem.“

Občané Vamberka se ptali a nerozešli ani v okamžiku, kdy se z oblohy spustil vytrvalý déšť. Zajímala je řada záležitostí, mezi jinými i bezbariérové vstupy do objektů, situace kolem kdysi krásné vamberské stavby – Lidového domu – nebo i možnosti města, jak řešit počty nepřihlášených romských občanů.
Mnozí návštěvníci se zároveň zajímali o postup, jak se vytvářejí noviny.