Na Den s Deníkem přišli včera na vamberské náměstí zvídaví lidé.

„Rychnovský deník odebíráme, protože ráda čtu zprávy z regionu a ty tam vždy najdu,“ reagovala na dotaz Miroslava Poláková, která přišla na Den s Deníkem v sedmém měsíci těhotenství, aby se zapojila do soutěže o nový vůz. „Do Vamberka jsem se přistěhovala, bude to první miminko, a tak by se fabie hodila,“ dodala.

Více než deset kilometrů ujel na kole Josef Diblík ze Sopotnice, aby viděl show Deníku. „Patříme pod Ústí nad Orlicí, a proto odebírám Orlický deník. Občas však jezdím do Potštejna, kde si kupuji Rychnovský deník hlavně kvůli sportu. S novinami jsem maximálně spokojený, protože i jako aktivní turista tam najdu spoustu informací. Třeba zahájení turistické sezony na Rychnovsku jsem našel až právě v Rychnovském deníku,“ uvedl Josef Diblík ze Sopotnice, hlavní pořadatel oblíbeného pochodu Přes tři hrady, kterého zaujala práce v mobilní redakci.

Také Bohumil Kotyza z Vamberka chtěl vidět počítačový program, ve kterém noviny vznikají. „Jako stálý dopisovatel Rychnovského deníku jsem ještě neměl takovou příležitost. Moc mě zajímá i zpracování fotografií,“ prozradil šachista.

O doprovodný program se i v dešti postaral taneční kroužek zdejšího DDM Koktejl, který vede Miroslava Sojková.