Nákladní auta brzy začnou z pozemku na okraji Vamberka vyvážet zeminu pro stavbu obchodního centra. Vyplývá to z dokumentu uveřejněném na úřední desce města Vamberk. Vozy budou z místa vyjíždět přes okružní křižovatku silnice I/11 a ulice Janáčkova.

Řidiče na zvýšený pohyb kamionů se zeminou upozorní dopravní značky na výjezdu na kruhový objezd. Zároveň se kvůli výjezdu vozidel stavby sníží v místě rychlost na 30 kilometrů v hodině.

close Situační mapa. Řidiče na zvýšený pohyb kamionů se zeminou upozorní dopravní značky na výjezdu na kruhový objezd. info Zdroj: MěÚ Rychnov nad Kněžnou zoom_in Situační mapa. Řidiče na zvýšený pohyb kamionů se zeminou upozorní dopravní značky na výjezdu na kruhový objezd.

Vyvážení zeminy z pozemku, kde vznikne obchodní centrum, je povolené v období od 22. ledna až do konce roku. „Stavbou nesmí být znečišťovány užívané pozemní komunikace,“ podotýká odbor výstavby a životního prostředí v uveřejněném dokumentu.

Projekt zahrnuje dvě samostatné jednopodlažní budovy, ve kterých budou obchody. Prodejna s potravinami by měla spadat pod obchodní řetězec Billa. Součástí projektu je také novostavba čerpací stanice pohonných hmot.

Vamberáci najdou v novém retail parku také Jysk, Pepco, Teta drogerii či Sinsay. „Nyní disponujeme pravomocným stavebním povolením a zahajujeme výstavbu. Otevření plánujeme na 4.Q 2024,“ uvádí developerská společnost Traxial na svém webu.

Obchodní centrum vyroste na zelené ploše, kde dosud byla orná půda, a to u okružní křižovatky silnice I/11 a ulice Janáčkova. V blízkosti je židovský hřbitov, rodinné domy či průmyslový areál, kde sídlí Vaspo Vamberk či Drátovny Vamberk.

Mohlo by vás zajímat: Obchvat Náchoda má stavební povolení. Ministerstvo dopravy zamítlo tři odvolání

Vizualizace obchvatu Náchoda. | Video: Ředitelství silnic a dálnic ČR