Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vamberk uhájil svůj územní plán

Brno, Vamberk – Městu se podařilo uhájit u Nejvyššího správního soudu (NSS) svůj územní plán.

26.10.2011
SDÍLEJ:

Vamberk, kostel sv. ProkopaFoto: Archiv

Jeho zrušení navrhovala firma Premier Servis, která vlastní čističku odpadních vod v sousedních Doudlebech nad Orlicí. Vadilo jí to, že Vamberk vymezil v územním plánu novou plochu pro výstavbu vlastní čističky. Soud však tvrzení firmy neuznal. Od roku 2003 při tom Vamberk využívá právě čističku v Doudlebech. Podle NSS územní plán nijak nepoškodil práva firmy Premier Servis.

Firma v návrhu podanému k NSS tvrdila, že město územním plánem zasáhlo do jejího ústavně zaručeného práva na podnikání a svobodné rozvíjení hospodářské činnosti i vlastnického práva. Poukazovala na to, že výstavba nové čističky není nutná, protože zařízení v Doudlebech svou kapacitou zcela dostačuje, navíc má i rezervy pro případný budoucí rozvoj Vamberka.

Podle Nejvyššího správního soudu (NSS) jsou však tvrzení Premier Servisu zcela obecná a nepřesvědčivá. Majetek firmy navíc leží na jiném katastrálním území.

„Je zjevné, že napadený územní plán nijak nezasahuje do vlastnických práv navrhovatele ke stávajícímu areálu čistírny odpadních vod v jeho vlastnictví ani k pozemkům, na nichž je tento areál zbudován. Navrhovatel nemůže být napadeným územním plánem dotčen, což je na první pohled zřejmé,“ uvedl v usnesení senát NSS s předsedkyní Lenkou Kaniovou.

Firma Premier Servis se podle NSS rozhodla podnikat v určité ekonomické oblasti a musí počítat s jistým podnikatelským rizikem. Proti odpojení kanalizačního systému od své čističky musí bojovat tržním chováním.

„Samozřejmě, že je zcela evidentní, že zřízení městské čistírny odpadních vod není v zájmu navrhovatele jako dosavadního poskytovatele služeb v oblasti odvádění a čištění odpadních vod, nicméně jeho obchodní zájmy jsou v řízení o přezkumu napadeného územního plánu zcela irelevantní,“ rozhodl Nejvyšší správní soud.

V územním plánu je vymezení nové plochy odůvodněno tím, že se město rozhodlo vybudovat vlastní čističku a přestat využívat zařízení v Doudlebech. V minulosti vedl Vamberk s firmou Premier Servis spory o výši plateb za čištění odpadních vod. Pře se dostala i před soud.

Více informací k celému sporu přineseme v zítřejším vydání Rychnovského deníku. Dozvíte se vše podstatné!

Autor: ČTK

26.10.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Strahovský stadion. Ilustrační foto.

Zase koncovka... Zase remíza

Ilustrační foto.

Obraz Klanění tří králů patří Smiřicím, rozhodl soud

Na Opočenský divadelní podzim zavítá Limonádový Joe

Opočno - Opočenský divadelní podzim pokračuje 20. října. Na pódiu Kodymova národního domu se v 19 hodin představí obnovený divadelní spolek Tyl z Rychnova nad Kněžnou s notoricky známým Brdečkovým příběhem Limonádový Joe – kusem z prostředí Divokého západu, kde se v místním baru scházejí kovbojové, honáci dobytka i různí dobrodruzi a podnikavci.

Chystá se turnaj neregistrovaných hráčů v Dobrušce

Dobruška - Kuželkářský klub Dobruška pořádá turnaj čtyřčlenných družstev mužů a žen pro neregistrované hráče v disciplíně 4 x 60 hodů sdružených.

Pryč s billboardy? Před volbami zákaz (ne)vadí

Hradec Králové - Na jedné straně se z billboardu usmívá Petr Robejšek s Danielou Luskovou (Realisté), kterým z druhé strany „kryje“ záda Tomio Okamura (SPD). Jen o kus dál na stejné cestě, na silnici první třídy z Hradce Králové do Pardubic, láká řidiče k volbám předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. V jiných časech by se nad tím člověk nepozastavil.

Lidé se loučili s náčelníkem krkonošské Horské služby Adolfem Klepšem

Královéhradecko, Vrchlabí - Stovky lidí, včetně ministryně Šlechtové, se přišly naposledy rozloučit s náčelníkem Horské služby Krkonoše Adolfem Klepšem. Zemřel 10. října.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení