Nejen díky bezmála 26 milionové dotaci z Regionálního operačního programu Severovýchod se podařilo celou budovu zrekonstruovat a zpřístupnit návštěvníkům i její druhé patro.

Slavnostní otevření se uskuteční v sobotu 17. května.
Nově je k vidění více exponátů, ale především se muzeum stalo moderní institucí, kde si na své přijdou i milovníci technických vymožeností. Kromě tradičních vitrín, které však připomínají spíše křehké bubliny, je pro návštěvníky připraven krátký film o historii krajkářského řemesla a v další části muzea si zase mohou vyzkoušet svoji zručnost.

Nechybí tady totiž zjednodušená verze herdule, tedy polštáře, k němuž jsou jednotlivé paličky přichyceny. Na své si přijdou i menší děti, které si mohou na interaktivní tabuli poskládat puzzle anebo složit správný tvar krajky z kostek. Navíc nově je objekt díky výtahu přístupný i vozíčkářům.

S publikací spousta dalších výhod

Navíc se díky Regionální radě Severovýchod můžete do Muzea krajky ve Vamberku podívat se slevou. A nejen tam. Stačí jen získat brožuru Kam na výlet, v níž najdete tipy na zajímavé turistické cíle a další atrakce, které byly podpořeny z Regionálního operačního programu Severovýchod. Součástí publikace je také dvacet slevových kuponů na vstupy do vybraných památek. Stačí pak pouze kupon vytrhnout a uplatnit při koupi vstupenek.
Publikace Kam na výlet bude zdarma k dostání právě při slavnostním otevření Muzea krajky ve Vamberku a pak ji také můžete získat ve vybraných informačních centrech.

A kde je možné zajímavou brožuru sehnat?
Najdete ji v informačních střediscích v blízkém okolí. K dostání je v Rychnově nad Kněžnou, Kostelci nad orlicí, Opočně, Dobrušce, Rokytnici v orlických horách i v Deštném.

Silvie Špryňarová