Letošní ročník bude zase o trochu jiný, návštěvníci si totiž budou moci poslechnout francouzské rytmy, nebude tu chybět ani filmová tématika.

Na Vamberák mohou přijít úplně všichni, vstupné je dobrovolné. Pokud ale někdo přidá nějakou tu minci do kasičky, přispěje tak na charitativní účely.

Výtěžek ze vstupného totiž bude věnován klientům pečovatelské služby ve Vamberku.
Na pódiu se tu představí hned několik kapel, velikým lákadlem pak bude skupina Krausberry, na kterou se můžete těšit ve večerních hodinách.

Můžete si tu ale poslechnout také kapelu Schodiště, K2, VOILA! a vystoupí tu i Ondřeje Vičar &  Nela Doležálková.

Kromě hudebního pásma tu může každý vidět také divadelní představení, děti tu mohou zhlédnout pohádku O velikém draku a také „Vivi tady nebydlí". Večer pak budou na řadě „Buchty a loutky".

Ti nejmenší se tu budou moci vyřádit například v tiskařské a výtvarné dílně. S rodiči pak mohou vyzkoušet zajímavou bojovou hru. Organizátoři Vamberáku mají připravenou zábavu i pro dospělé, ti si budou moci paličkovat krajkovou výzdobu.

Cílem organizátorů je ukázat, že se zábava dá prožít mnohými způsoby, chtějí také oživit kulturu. „Tato akce je pro všechny věkové generace, pro starší návštěvníky může být lákadlem kapela Krausberry, která hraje již třicet let. Pro nejmenší zase výtvarné dílny. Do divadelních představení se mohou také příchozí aktivně zapojit, podle nich pak budou herci hrát," prozrazuje jedna z organizátorek Vamberáku Gabriela Nováková.

Ta také dodává, že pokud finance dovolí, rozhodně plánují i další, tentokrát už třetí ročník. ⋌(star)