Potvrdili, že na sobotního Valentýna mají maximálně jednu svatbu. „V tomto období se konají svatby opravdu výjimečně. Máme tady pouze jednu svatbu, budoucí manželé preferují spíše letní měsíce," prozradila Renata Burketová z rychnovské matriky.

Svátek svatého Valentýna svátek zamilovaných připadá každoročně na 14. února.
Zamilovaní lidé si v tento den vyznávají lásku.
Svátek svatého Valentýna je pojmenován podle kněze Valentýna, který tajně oddával zamilované páry, a to i přes zákaz Claudia II., který svatby zrušil, protože se bál, že mu budou chybět vojáci do boje.
Kněz Valentýn byl nakonec za zakázané oddávání párů 14. února odsouzen a popraven.

Přesto se ale zamilovaný pár, který si chce vyznat lásku na svátek svatého Valentýna, našel. V dnešní den uzavřou sňatek ADRIANA JANA KLIEGEL a PETR KMONÍČEK.

„Jsem ráda, že se nám nakonec podařilo mít svatbu 14. února. Byl to trochu záměr, ale také náhoda. Je to den otevřených srdcí, prostě ideální doba na to se vzít," prozradila nevěsta Adriana Jana Kliegel ze Solnice, která se dnes provdá.

Svatba se koná v Pardubicích. Budoucí manželé neodradila ani zima a nevlídné počasí, které v tomto měsíci panuje.

„Nejprve jsem z toho měla strach, teď už ale ne. Myslím si, že to bude zcela něco jiného a svatebčané se budou k sobě alespoň víc tulit," dodává s úsměvem nevěsta.

Dle jejích slov má z data svatby velkou radost i ženich. „Byl opravdu nadšený, když jsme domluvili termín," říká Adriana Jana Kliegel.

Na valentýnské svatbě samozřejmě nebude chybět ani speciální zamilovaná výzdoba. Barvy budou laděny do typické barvy lásky červené. To se týká samozřejmě i květin. Nebudou tady ale chybět ani srdíčka.