„Výjimkou jsou sloni, kteří si tradičně pochutnali na stromečkách. Jde však o stromky, které obchodníci neprodali, nikoli žádné použité. Slonům by pochopitelně jakékoli háčky, zbytky ozdob nebo provázky vadily a mohly by jim přivodit komplikace,“ vysvětlila Kateřina Kohoutová, mluvčí zoologické zahrady.

Vánoční nadílku již mají za sebou lemuři. Pro ně nachystali ošetřovatelé stromeček s dobrotami a dali jim ho přímo do výběhu v restauraci U lemura. Na větve pověsili oříšky, sušené ovoce, semínka. Lemuři zpočátku nevěřícně koukali, ale po chvíli se ke stromečku vrhli a začali ho „odstrojovat“.

Vánočního kapra se ale přeci jen někdo v zoologické zahradě dočkal. „Největší obyvatel pavilonu vodního světa, krokodýl Kraken. Ten se pravidelně krmí zhruba jednou za čtrnáct dní, dostává většinou kuřata, ale na rybě si určitě pochutná,“ doplnila Kateřina Kohoutová.

Na své si přišli také ptáci. „Vánoční stromečky, které od začátku prosince přicházely zdobit děti, jsou teď cílem sýkorek, kosů a dalších opeřenců,“ řekl zoolog Pavel Moucha. Děti na stromečky pověsily ozdoby ze sušeného ovoce, lojové koule, řetězy ze semínek, které jsou pro ptactvo nyní dobrý zdroj potravy. Vánoční ZOO pokračuje až do konce roku s prodlouženou otevírací dobou do 19 hodin. Na Silvestra se areál zavře v 16 hodin. V lednu je otevřeno ve všední dny do 16 hodin, o víkendech až do 19 hodin.