VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Újezdě se budovalo za miliony

Bílý Újezd - Co je nového starosto? Zdeněk Arnošt, starosta obce.  

31.3.2015
SDÍLEJ:

Budova základní a mateřské školy v Bílém Újezdě-Foto: Archiv obce

Konec roku 2014 byl pro obec velmi hektický. Dokončili jsme dvě investiční akce. První a pro obec co do rozsahu „velký" byl projekt „Zateplení ZŠ a MŠ Bílý Újezd", jehož náklad byl kolem 7 milionů korun.

Ještě na sklonku loňského roku nám mírná zima dovolila dokončit a zkolaudovat další akci „Zateplení a výměnu oken OÚ v Bílém Újezdě". Hodnota tohoto díla byla kolem tří milionů korun.

Část nákladů uvedených akcí pokryly dotace ze Státního fondu životního prostředí a dotace z Programu obnovy venkova Královéhradeckého kraje. Pro letošní rok se musíme finančně vydýchat, a proto připravujeme pouze akce menšího rozsahu.

Jedná se hlavně o dlouho plánovanou výměnu oken v budově kampeličky Hroška, dále pak drobné opravy místních komunikací a spolu se Správou silnic Královéhradeckého kraje připravujeme opravu havarijního úseku silnice II. třídy ve směru Bílý Újezd – Hroška.

Nemalá část výdajů z obecní kasy půjde na projekty. V první řadě půjde o změnu územního plánu obce, dále pak projekt veřejného osvětlení v Mastech, projekt místní komunikace do lokality nových domků „Jeřábek" a stěžejní bude projekt cyklostezky „Ještětice, Bílý Újezd, Podbřezí", na kterém se budeme spolupodílet s městem Solnice a obcí Podbřezí.

Ne vše se točí v obci kolem investic. Místní dobrovolní hasiči pořádají každoročně v letních měsících dětskou soutěž v požárním útoku a velmi oblíbená se stala červencová noční soutěž O pohár starosty a Memoriál Petra Rychlého, které měly vloni premiéru pod novým osvětlením.

V Hrošce v areálu koupaliště Klub netradičních sportů Hroška pozve v prázdninovém období 4x příznivce hudby na pravidelné disko párty, z nichž jednu obohatí závody mopedů, takzvaná „Veteran moped šou". Sportovní vyžití v obci pro všechny zájemce zajišťuje hokejový klub, který pořádá v období červen až srpen turnaje v nohejbalu, malé kopané a tenisu.

Rubriku „Co je nového, pane starosto?" přinášíme každé úterý. Pořadí oslovovaných starostů a starostek je abecední podle názvu obce (mohou ale nastat i výjimky).

Autor: Redakce

31.3.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Bára Štěpánová.

V Rychnově chystají „Večer plný krásy a splněných přání“

Evropské centrum na testování leteckých motorů má pravděpodobně na hradeckém letišti vzniknout na sklonku letošního roku. Přestože se jedná o unikátní projekt mimo jiné pod patronátem ČVUT,  u zástupců místních samospráv jeho vybudování vyvolává otazníky,

Centru vývoje a testování leteckých motorů už nestojí nic v cestě

Nepoctiví stánkaři jsou i podél cyklostezek

Hradec Králové - Nepoctiví obchodníci číhají i na cyklisty na cyklostezkách, zjistila v létě Česká obchodní inspekce. Při 18 kontrolách stánkařů podél nejoblíbenějších tras, zjistila, že polovina z nich porušila předpisy, tedy že zákazníky šidila.

Nová lanovka v Černém Dole už má sedačky, vyhlíží zimní sezonu

Královéhradecko, Černý Důl - Na sjezdovce v Černém Dole se rozjela nová čtyřsedačková lanovka. Je největší letošní investicí SkiResortu Černá hora - Pec, do něhož areál patří. Zatím jen ve zkušebním provozu, bez cestujících.

OBRAZEM: Právě jsme se narodili

Rychnovsko - Vážení rodiče, díky vstřícnosti rychnovské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších Rychnováků. Každý týden náš fotograf fotí nově narozená miminka.

Šachisté vstoupili do nové sezony

Rychnovsko - Úvodním kolem odstartovala Krajská soutěž – skupina východ šachových družstev.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení