„Zatím je vše ve fázi vytváření projektové dokumentace. Dát dohromady projekt totiž není nic jednoduchého. Barák je opravdu starý a zabývá se jím spousta odborníků, ať už to jsou statici, kteří dělají díry do zdí a zjišťují, jestli je oprava vůbec únosná," řekl ředitel kulturního centra Libor Stolín.

Podle jeho slov se jedná hlavně o kompletní změnu interiéru. Nejdůležitější změnou bude srovnání současného hlediště do roviny, na kterém by měl vzniknout rovný sál a nové zašupovací divadelní hlediště.

„Když budeme potřebovat sál, tak hlediště uklidíme zpátky do kufru. Přestavbou vzniknou úplně jiné dispozice místností. Také chceme, aby budova dostala nový vzhled i zvenčí," přiznal Libor Stolín, který by chtěl, aby po opravách centrum opravdu žilo. Ne dvěma akcemi do měsíce, ale pokud možno denně.

V souvislosti s rekonstrukcí kulturního centra se upraví i část Tyršova náměstí. „Jedná se o příjezdovou komunikaci k budově. Také o kanalizace a sítě, které jsou pod silnicí a parkovací plochy," řekla Ilona Palánová ze stavebního úřadu.

Předběžně je naplánováno, že by se s opravou mohlo začít hned po swingovém festivalu, tedy příští rok v červnu. Město zatím počítá s částkou okolo 35 milionů korun bez DPH.

„Žádnou dotaci nemáme. Máme pocit, že na tento druh opravy ani žádné nejsou. Zatím máme splácení vymyšleno tak, že letos si necháme rezervu, příští rok by nám mělo pomoci nové rozpočtové určení daní. Chceme, aby se to splácelo ze tří rozpočtů.  Při této částce by to šlo bez úvěru. Kdyby byla vyšší, asi bychom to řešili překlenovacím úvěrem," prozradil Zdeněk Hejna, vedoucí odboru správy majetku.