Sedloňov – Na hlavní sjezdovce zdejší Tělocvičné jednoty Sokol se v současnosti drží asi osmdesáticenti­metrová sněhová pokrývka. „Kdybychom rozhrnuli po celé ploše všechny zásoby umělého sněhu, dostaneme se na 120 centimetrů,“ tvrdí Václav Sameš.

I přes současné oteplení, kdy ve městech sníh téměř zmizel, mají v Sedloňově stále ohromné zásoby. „Všechno pochází z ledna, kdy jsme v době největších mrazů nadělali kupy umělého sněhu. Ten je stále použitelný, promrzlý a ideální na pokrytí sjezdovky. Když nedojde k zásadní změně počasí, odhaduji, že nám sníh vydrží určitě do Velikonoc a možná až do poloviny dubna,“ reagoval na dotaz Václav Sameš.

Areál sedloňovských sokolů nabízí kromě denního provozu také noční lyžování. „To se rok od roku stává stále oblíbenější. Lidé přijdou z práce a jdou si zalyžovat. Lepší je i povrch sjezdovky, který díky klesajícím teplotám více drží pohromadě. Noční lyžování se prostě stává oblíbenější, než den,“ bilancoval vlekař a upřesnil, že jezdit se bude i dnes od 17 do 20 hodin.

V příštím týdnu Sedloňovští slibují, že zajistí noční lyžování ve středu a v sobotu, o volných termínech v úterý a ve čtvrtek se prý rozhodne podle počasí. (ign)