Nepříjemná událost postihla obyvatele domu v Krocínově ulici. Kvůli sesuvu půdy a zhroucení opěrné zdi v jeho sousedství se musí stěhovat jinam.

"V Rychnově nad Kněžnou v Krocínově ulici došlo k poškození opěrné zdi a sesuvu půdy. Tím byl poničen vedlejší rodinný dům - má popraskané zdi a je neobyvatelný. Zabezpečili jsme místo události, se zástupci města se řeší náhradní ubytování pro obyvatele domu," informovali hasiči na svém twitterovém účtu.

Snímky ukazují, jakou spoušť po sobě zřízená zeď zanechala, je na nich dobře znatelná i velká prasklina na domě.

Podle facebookových stránek Žijeme Rychnovem bude zřejmě nutné dům zdemolovat. "Situaci jsme vyřešili obratem. Pánovi jsme poskytli městský byt jako náhradní ubytování,“ uvedl šéf sociální odboru městského úřadu Josef Šimerda pro Žijeme Rychnovem.

"Nejspíš bude chyba na straně projektanta, který tu zeď navrhoval, tedy podle mého. Jsem, nebo byl jsem nájemník toho domu a abych pravdu řekl, nejsem z toho nadšený, jak dokáže otec se čtyřmi dětmi přijít o střechu nad hlavou během okamžiku… Strašný," svěřil se na facebooku Petr Stibor.

Událost se naštěstí obešla bez zranění. Není to přitom poprvé, co se tu něco takového stalo.

Obyvatelé téhož domu zažili nemilé překvapení jednoho dubnového večera už před dvěma lety, když se na zahradu vlivem podmáčeného terénu zřítila část hradební zdi. Na pomoc sem vyjela místní profesionální jednotka hasičů.

"Po deváté hodině večer jsme byli v koupelně kouřit. Najednou jsme slyšeli dusot koní, tak jsme otevřeli dveře a na zdi uprostřed byla velká díra, tak jsme na to koukali a najednou se to začalo sypat celý," popsal událost pro facebookový profil Žijeme Rychnovem Petr Stibor.

Hasiči místo zabezpečili, zkontrolovali a označili jej pomocí pásky proti dalšímu vstupu osob.

Zeď poškodila vybavení na zahradě, samotný rodinný dům však přímo ohrožen nebyl.