Od začátku září totiž řidiči, kteří zde chtějí zaparkovat, musí sáhnout do peněženky pro drobné. Parkoviště je nyní placené.

„Museli jsme to udělat,  protože ho využívala spousta řidičů, kteří s poliklinikou neměli nic společného, a chtěli si jenom zadarmo zaparkovat, dojít si do města na nákup nebo na návštěvu do okolních domů. Pro pacienty a návštěvníky polikliniky pak nebylo místo," zdůvodnila platbu jednatelka polikliniky Jana Fischerová.

Cena je prý jen symbolická, deset korun za první dvě hodiny parkování. Tato doba by totiž údajně měla každému bohatě stačit na to, aby si vyřídil vše, co potřebuje. Každá další započatá hodina pak přijde na deset korun.

Taková změna samozřejmě nemohla zůstat bez odezvy. „Zaznamenali jsme už dvojí ohlasy. Většina klientů je ráda, že má kde zaparkovat, má volné místo, nemusí jezdit daleko a na polikliniku se vracet  pěšky. Samozřejmě jsou i negativní ohlasy, část pacientů si stěžuje, že je pro ně deset korun hodně. Většina ohlasů je ale pozitivních," dodala Jana Fischerová.

ČTĚTE TAKÉ ANKETU k tématu ZDE.