"Uzavřená byla od konce září a došlo ke kompletní modernizaci prodejny zvenku i zevnitř. Rozlohu prodejny jsme rozšířili o více než 200 m2. Převážně došlo k rozšíření prodejní plochy, zároveň jsme i zvětšili a zlepšili zázemí pro personál. Díky rozšíření prodejní plochy se mohou naši zákaznici mimo jiné těšit na širší a prostornější uličky nebo přehlednější uspořádání sortimentu. Celou prodejnu jsme výrazně vylepšili z hlediska designových prvků tak, aby odpovídala našim nejnovějším standardům pro ještě lepší zážitek z nakupování," uvedl mluvčí obchodního řetězce Tomáš Kubík.

Nový povrch získalo také parkoviště a fasáda. "Celkově se proměnil vzhled budovy tak, aby lépe zapadala do místního prostředí. Důležitou součástí modernizace byla také instalace technologií šetrných k životnímu prostředí, jako například úsporné chladicí a mrazicí zařízení, LED osvětlení nebo optimalizovaná spotřeba energie budovy jako celku," dodal Tomáš Kubík.

Studentky sčítají automobily před marketem Lidl v Rychnově n. K.
V Rychnově nad Kněžnou začala přestavba Lidlu

Už v roce 2019 zcela zdemolovala svůj market v Jiráskově ulici v Rychnově společnost Lidl, aby tu v prosinci ještě téhož roku otevřela svoji prodejnu vybudovanou podle nového konceptu.

K rozšíření nákupních možností před několika měsíci došlo také například v Dobrušce. Zde se v sousedství Penny Marketu, do té doby jediného supermarketu ve městě, otevřela prodejna Lidl. Tato obchodní zóna by se přitom mohla ještě rozšířit.

Psali jsme již:

Letos v červnu se v Dobrušce otevřel supermarket Lidl. Právě v sousedství Lidlu a Penny Marketu by v budoucnu lidé mohli vyrazit za nákupy i do dalších obchodů.
Více nákupních možností? Obchodní zóna v Dobrušce se bude rozšiřovat

„V současné době probíhá stavební řízení nového obchodního centra v sousedství Penny a Lidlu,“ řekl na podzim pro Rychnovský deník starosta Dobrušky Petr Lžíčař.

Mluvčí dobrušské radnice Leoš Dragúň pak prozradil, že by mělo jít o několik obchodů (drogerie, obuv, oděvy).