Města se chystají na oslavy příchodu nového roku. Kromě silvestrovských akcí a ohňostrojů jsou v plánu i novoroční koncerty a zábavné programy pro děti.

Pro děti i dospělé

Oslavy však neplánují všude. Například v Rychnově nad Kněžnou město žádné akce spojené s koncem roku ani ohňostroj nepřipravuje. „Ne, město opravdu žádné silvestrovské oslavy nechystá,“ řekl rychnovský starosta Jan Skořepa. V Rychnově je tedy tento úděl přenechán majitelům hospod a restaurací.

Naproti tomu v Dobrušce tento rok chystají již pátý ročník tolik oblíbeného Silvestříku pro děti. Akce se koná v pátek na náměstí F. L. Věka od 16 hodin.

„Pro děti je připraven bohatý program včetně diskotéky a vystoupení kouzelníka. Letos opět v rámci Silvestříku proběhne i soutěž o nejkrásnější jednohubku, soutěžící mohou na ukázku přinést pět různých kousků,“ popisuje program Dagmar Nováková z dobrušského informačního centra.

Autoři nejlepších gastronomických miniatur budou odměněni výhrami.

Akce vyvrcholí o „dětské půlnoci“, tedy v 18 hodin, velkolepým ohňostrojem.

Ohňostroje rozzáří oblohu

Ve Vamberku ve čtvrtek od 16 hodin začíná akce s názvem Městem chodí andělé. Pro návštěvníky je přichystáno nejenom hudební představení, ale i prodej medoviny či ochutnávka vánočního cukroví a koláčů. Od šesté hodiny večerní pak oblohu nad Vamberkem rozsvítí předsilvestrovský ohňostroj.

Slavnostní večer na rozloučenou s končícím rokem chystají i v Týništi nad Orlicí. Akce začíná v 18 hodin na Mírovém náměstí. Po projevu starosty města proběhne již tradiční ohňostroj.

Nikoli silvestrovský, ale novoroční ohňostroj se koná 1. ledna v Kostelci nad Orlicí. Začátek je v 18 hodin na Palackého náměstí.

Deštné nabízí bohatý program

V Deštném v Orlických horách probíhají akce spojené s blížícím se koncem roku již od úterý, kdy se v deštenském kostele sv. Máří Magdalény konal tradiční Vánoční koncert. Včera byla v Deštném v podání Divadelního spolku Kačenka uvedena komedie Postel pro Anděla.

Na Silvestra se v Deštném pořádá silvestrovský „koncertek“. Začíná v 16 hodin v kostele sv. Máří Magdalény. Koncert organizovaný Diecézním střediskem mládeže Vesmír a deštenským farním úřadem je velice oblíbený a pořádá se již několik let.

V poslední den roku se v Deštném koná i venkovní silvestrovská oslava v lyžařském areálu Marta I. Od 22 hodin bude pro návštěvníky k dispozici i občerstvení. Patnáct minut po půlnoci rozzáří oblohu nad areálem Velký ohňostroj.

Lucie Růžičková