Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Rybné se úspěšně dohodli 
s Českou poštou na „Partneru“

Rychnovsko - Co je nového, paní starostko? Marie Valášková, starostka Rybné 
nad Zdobnicí.

24.5.2016
SDÍLEJ:

Obecní úřad Rybná nad ZdobnicíFoto: redakce

V letošním roce je hotový nový asfaltový koberec u místního obchodu včetně přístupového chodníku, který je ze zámkové dlažby. A byla provedena i částečná oprava asfaltového koberce před školou. To vše přišlo obec na 300 tisíc korun.
Budeme pokračovat s výměnou oken na budově obecního úřadu, výměnou dveří a výloh na obchodě a výměnou hlavních vchodových dveří u základní školy a mateřské školy.
Naše obec počítá s náklady, které vynaložíme při opravě těchto nemovitostí, v částce 350 tisíc korun.
Společně s firmou AQUA servis a.s., která je provozovatelem vodovodu, chceme letos realizovat modernizaci čerpací stanice pitné vody v Rybné. Bude se jednat o výměnu zastaralého původního zařízení s tlakovými nádobami. Tyto nevyhovující nádoby nahradí nová hydročerpadla, která zajistí stabilní tlak v místním vodovodním řadu.
Hlavní změnou bude zachování pošty. Podařilo se nám sjednat vzájemnou dohodu s Českou poštou. Máme tedy již podepsanou smlouvu Partner s touto institucí. Od 1. července tohoto roku přechází pošta pod správu obce Rybná nad Zdobnicí. Hlavním důvodem tohoto kroku je, že jsme odvrátili hrozbu uzavření pošty v obci. Poštovní služby tedy zůstanou v Rybné zachovány, což jistě kladně ocení místní obyvatelé. 

Tuto rubriku přinášíme pravidelně každé úterý, pořadí obcí je dáno abecedně.⋌

Autor: Pavel Nedbal

24.5.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Milan Černý.

„Rozhodla naše nekvalita," přiznal kapitán

Kompostování. Ilustrační foto.

V Kostelci pokračuje bezplatné zapůjčování kompostérů

Rybárovi rekord utekl, ale Hradci ne

Hradec Králové - Patriku Rybárovi, opoře v masce, rekord v délce neprůstřelnosti unikl, ale hokejový Hradec ho (především) jeho zásluhou má.

Řezali tabák a připravili stát o 130 milionů

Hradec Králové - Už téměř rok se hradecký krajský soud zabývá jedním z nejrozsáhlejších případů daňových úniků při výrobě tabáku ve východních Čechách. Osm podnikatelů a dvě firmy měli připravit stát o 130 milionů korun za nepřiznanou spotřební daň.

Zase koncovka... Zase remíza

Praha, Hradec Králové - Mělo to být hradecké fotbalové derby, jenže Olympia po postupu do druhé ligy přesídlila do Prahy. „Už je neberu jako hradecký tým. Ani tam nehrají žádní kluci z Hradce,“ říkal záložník „pravého“ Hradce Ladislav Martan.

Obraz Klanění tří králů patří Smiřicím, rozhodl soud

Hradec Králové - Ve sporu města Smiřice a farnosti Holohlavy o vlastnictví barokního oltářního obrazu Klanění tří králů dal Okresní soud v Hradci Králové zapravdu Smiřicím.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení