Hodnocení návštěvníků akce
Salát:
1.Majkutová Lucia vzorek č. 32
2.Němeček Josef vzorek č. 5
3.Hemrlíková Petra vzorek č. 17

Štrůdl:
1.Jarešová Štěpánka vzorek č. 16
2.Fricová Denisa vzorek č. 12
3.Saligrová Klára vzorek č. 1

Hodnocení odborné poroty
Salát:
1.Morávek Zdenda vzorek č. 9
2.Bečková Martina vzorek č. 22
3. Majkutová Lucia vzorek č. 32

Štrůdl:
1. Fricová Denisa vzorek č. 12
2. Saligrová Klára vzorek č. 1
3. Jarešová Štěpánka vzorek č. 16
Speciální ceny:
NEJ TRENDY štrúdl: Špůr Václav vzorek č.24
NEJ PRACNEJŠÍ salát: Němeček Josef vzorek č. 5
NEJ PESTŘEJŠÍ salát: Dostálová Barbora vzorek č. 6
Tip tajné porotkyně zněl: salát Rybkové Marie

Vítán byl každý, kdo přišel soutěžit, hodnotit a nebo se jen bavit.
Byli jsme mile překvapeni, že se účastnili lidé nejen z Rokytnice a okolí. Pro letošní ročník jsme si připravili, na podnět loňských účastníků, několik drobných změn a snad i vylepšení.

Po devatenácté hodině začala ochutnávka soutěžních vzorků, kterých se sešlo pěkné množství. Závinů bylo 11 a salátů dokonce 17. Hodnotilo prvních 70 příchozích návštěvníků a mimo ně ještě své favority vybíral profesionální kuchař a jeho pomocnice.

Byli to Petr Marek z pětihvězdičkového hotelu Mandarin Orientál v Praze a Gabriela Špůrová, vedoucí provozu a someliérka z Hotelu Veba v Broumově. Novinkou byla účast tajné porotkyně v osobě Dity Řehákové, kuchařky z hotelu Manor House v Broumově.

Ta byla pro naše odborníky hlasem poradním a nakonec vybrala svůj top tip. V průběhu ochutnávky všem pro zpestření programu zahrála skupina báječných muzikantů kolem Ládi Hemrlíka .

O půl deváté byla soutěž ukončena. Čekání na výsledky zkrátil vážný i nevážný rozhovor s Petrem Markem a Gábinou Špůrovou o všem,co jim jejich práce přináší.Po deváté hodině bylo jasno.Nakonec byli hodnotnými cenami (a že se jich letos sešlo!) odměněni všichni soutěžící a pro nejlepší jsme navíc pořídili krásné poháry.

Při vyhlašování všichni slíbili, že si je vystaví v kuchyni a budou z nich pravidelně otírat prach . Vyhlášení proběhlo v srdečném duchu a za velkého potlesku pro nejlepší kuchtíky a kuchařinky.Své favority ocenili diplomy a drobnými dárky i naši profesionálové Pak už se žezla chopili muzikanti a hráli do pozdních hodin.

Děkujeme všem zúčastněným soutěžícím, divákům, muzikantům, obsluhujícím děvčatům, personálu jídelny za pomoc s přípravou akce a všem lidičkám, kteří více či méně pomáhali s organizací!
Rádi bychom si zasloužili, aby se této akci mohlo říkat tradiční, ale to bývá až pátý ročník.Proto si na každý ročník nachystáme nějakou novinku a překvapení.

Příští ročník rozšíříme degustovaný sortiment.V hledáčku nám uvízly utopenci.
Tak zase za rok na shledanou!

Eva Tuhárská a Láďa Hemrlík