„V těchto dnech byly zahájeny práce na údržbě a opravách rybníka u kostela. Prosíme občany o trpělivost v souvislosti s případným omezením dopravy v této části obce. V důsledku odbahnění rybníka může dojít k většímu znečištění vody v místní vodoteči Zlatý Crk. Doporučujeme, aby občané v těchto dnech nepoužívali vodu z této vodoteče pro žádné účely a pokud možno zabránili kontaktu s vodou i psům a domácím zvířatům,“ upozorňuje zpráva na webu obce Pohoří.

Jak prozradila starostka Helena Suchánková, obec spolupracuje se Zahradní krajinářskou architekturou, a to už od roku 2019. Pohoří si také vydobylo v krajském kole vesnice roku 2022 ocenění Zelená stuha. A díky získaným finančním prostředkům spojeným s tímto oceněním se mohla pustit do rekonstrukce parku a výsadby nové zeleně, jeho část je věnována zdejšímu rodákovi Miloni Čepelkovi, který tu na podzim pomohl zasadit svůj strom. Stezku v parku lemují také jeho haiku verše, vetknuté do cortenového pásu.

Z Pohoří u příležitosti zasazení Stromu Miloně Čepelky. Miloň Čepelka u svého stromu se starostkou Pohoří Helenou Suchánkovou.
Haiku i Strom Miloně Čepelky krášlí nově park v jeho rodném Pohoří

Součástí parku je i zmíněný rybníček, který také čeká rekonstrukce, prostor vedle něj už loni doplnily kromě jiného dvě plastiky - vážky a vodníka. 

Připomeňte si návštěvu Miloně Čepelky v jeho rodném Pohoří:

Zdroj: Deník/Jana Kotalová