Návštěvníci se mohli například zúčastnit exkurze do sladovny a pivovaru nebo si zatančit za doprovodu country hudby a kapel Valanky, Bladexu či Turba. „V průběhu dne se tedy lidé mohli nejenom podívat na to, jak se pivo vyrábí, ale i všechny naše moky ochutnat, a to včetně polotmavé třináctky Mudrlant, která byla uvařena speciálně na tuto akci," řekl ředitel pivovaru Milan Vedra, který přiznal, že pokud si toto pivo najde své zákazníky, tak ho budou vyrábět dál.

„Rovněž byla otevřena i restaurace dole, která nebývá standardně přístupná, takže lidé mohli vidět i prostory sklepů, kam se jinak vůbec nedostanou," vysvětlil Milan Vedra s tím, že další program, jako jsou soutěže a podobně, zatím nebyl, protože pivovarský dvůr není tak veliký, aby se to tam vešlo.

„Ale uvidíme, byl to teprve druhý ročník, takže se stále ještě učíme z toho prvního. Ten třetí třeba více rozšíříme. Nějaké plány už máme, nechci je ale zatím prozrazovat. Jsem rád, že přišlo hodně lidí, snad se jim u nás líbilo, a že se akce vydařila," dodal Milan Vedra.

Den otevřených dveří v dobrušském pivovaru