Na místě bylo po 21. hodině nasazeno sedm jednotek hasičů. „Zásah probíhá z vnějšku i vnitřku budovy. V obci jsme zřídili čerpací stanoviště,“ informovali hasiči na sociální síti X.

Hašení probíhalo také z výškové techniky. Střešní krovy zasáhl požár v plném rozsahu, hasiči zasahovali i v obytné části stavení. Pár minut po 22. hodině se podařilo hasičům požár lokalizovat.

Krajské operační a informační středisko přijalo hlášení o požáru stodoly v Pěčíně ve tři čtvrtě na devět večer. Ze stodoly se pak rozšířil na přilehlý rodinný dům. 
„Plameny se podařilo dostat pod kontrolu nasazením sedmi proudů. Zásah probíhal vnější i vnitřní cestou. Využili jsme také hašení z automobilového žebříku. V obci Pěčín jsme zřídili čerpací stanoviště. Průzkumná skupina vynášela majetek z nezasažené části objektu. Lokalizaci požáru vyhlásil velitel zásahu ve 22.03 hodin. Před 23. hodinou došlo k přeskupení sil a prostředků, jednotky začaly postupně odkrývat a rozebírat střechu k postupnému hašení. V průběhu zásahu se lehce zranil jeden ze zasahujících hasičů, ošetření proběhlo na místě,“ uvedla dále k požáru mluvčí hasičů Martina Götzová.

Likvidace požáru byla vyhlášena pět minut před tři čtvrtě na tři ráno. Na místě pak ještě zůstala na dohlídku místní jednotka. Dostavil se sem také starosta obce, který se zasaženými řešil možnost nouzového ubytování a likvidaci požářiště.

Ze zásahu hasičů při požáru v Pěčíně. | Video: HZS KHK/Michal Fanta

„Škoda na objektu byla vyčíslena na 4,5 milionu korun. Příčina vzniku požáru je stále v šetření hasičských vyšetřovatelů.
Na místě zasahovalo několik jednotek, profesionální hasiči HS Rychnov nad Kněžnou, CHS Hradec Králové, ŠKODA Kvasiny a jednotky dobrovolných hasičů Rokytnice v Orlických horách, Vamberk, Javornice, Pěčín a Slatina nad Zdobnici. V rámci mezikrajské spolupráce vypomáhali hasiči z Pardubického kraje. V průběhu zásahu drželi na stanici v Rychnově nad Kněžnou pohotovost hasiči z CHS Hradec Králové,“ doplnila mluvčí hasičů.