Doposud na železnici došlo k zásadním investicím, v nich se bude pokračovat i nadále. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) plánuje v rámci zvýšení kapacity trati Týniště nad Orlicí – Častolovice – Solnice další novinky.

Změny čekají například vlakové nádraží v Týništi nebo úsek vedoucí z Častolovic do Solnice. Na Rychnovsku má vzniknout také nová železniční stanice v Lipovce, která bude sloužit pro nákladní vlaky směřující do automobilky.
Týnišťské vlakové nádraží se po dlouhých letech dočkalo zásadních změn. Vznikl zde podchod, vyrostla nová nástupiště, ta stávající totiž činila velké potíže cestujícím při nastupování. Oprava nádraží se nakonec vyšplhala na necelých 165 milionů korun.
S těmito investicemi ale rozhodně na nádraží v Týništi neskončí. Správa železniční dopravní cesty chce pokračovat v rekonstrukci, aby bylo vlakové nádraží v Týništi kompletní.

Rozvoj průmyslové zóny Kvasiny rozproudil také změny a novinky na tratích

Další stavební akce čekají železnici na v okrese. Vzhledem k rozvoji automobilky se dále zvyšuje kapacita trati z Týniště nad Orlicí do Solnice. Pokračovat se bude například v rekonstrukci vlakového nádraží v Týništi
„V současné době se připravuje zbývající část rekonstrukce železniční stanice Týniště nad Orlicí s dvoukolejným vjezdem ze směru Hradec Králové a Choceň a pravděpodobně zřízení nové výhybny Lípa nad Orlicí," prozrazuje mluvčí Správy železniční dopravní cesty Jakub Ptačinský.
Další velkou novinkou bude stavba železniční stanice v Lipovce u Rychnova. „Měla by být situována pod stanicí Solnice a měla by sloužit pro potřeby nákladních vlaků směřujících na vlečku Škoda Auto Solnice a z ní," popsal mluvčí, podle kterého se připravuje také rekonstrukce železniční tratě v úseku Častolovice – Rychnov nad Kněžnou – Solnice.

Co se už zrealizovalo

V souvislosti s rozvojem kvasinské průmyslové zóny byly zrealizovány již první dvě stavby.

Nyní jsou ve zkušebním provozu a připravuje se jejich kolaudace.

Předmětem první stavby byla dílčí rekonstrukce železniční stanice Týniště nad Orlicí, jejímž předmětem bylo vybudování nových ostrovních nástupišť.

Předmětem druhé stavby byla komplexní rekonstrukce železničních stanic Častolovice a Rychnov nad Kněžnou.

Nyní se připravuje třetí a čtvrtá stavba. Týkat se bude Lipovky a Týniště nad Orlicí.