VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Ličně vyrůstá nové sportoviště z dotačního programu

Lično - Základní kámen Sokolíka byl položen během oslav 90 let ličenského Sokola.

6.12.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archiv VLP


Projekt Víceúčelového sportoviště Sokolík v Ličně splnil všechny předepsané náležitosti a byl Výborem Regionální rady regionu soudržnosti NUTS II Severovýchod letošního 17. června schválen k poskytnutí dotace z Regionálního operačního programu.
Schválení projektu potěšila nejen celý výbor TJ Sokol Lično, ale i ostatní členy organizace. Radost jistě udělala i všem spoluobčanům, kteří dosud jezdí trávit volný čas do vzdálenějších obcí na podobná sportoviště, kde v současnosti rostou jako houby po dešti.
Od okamžiku zrodu myšlenky utekly již čtyři roky naplněné prací na nápravě vlastnických vztahů, čekáním na provedení pozemkových úprav, výkupem pozemků, tvorbou dokumentace a projektu, získáním stavebního povolení a hlavně přípravou vlastní žádostí o získání podpory s množstvím různých dokladů v úzké a intenzívní spolupráci s pracovníky Regional Development Agency. Někomu by to mohlo připadat jako příliš dlouhá doba. Rozhodně se však nezahálelo. Jedná se totiž o velmi zdlouhavý a složitý proces.

Snažení se ličenským Sokolům vyplatilo. Podporu získali a dnes jsou opravdu šťastní. Sportoviště významně obohatí infrastrukturu obce a okolí a zejména možnosti sportování a trávení volného času v obci. Radost je o to větší, že nové sportoviště vyrůstá právě v roce 90. výročí založení spolku Sokol v Ličně. Během slavnostního programu v den oslav kulatého výročí na sklonku srpna bylo symbolicky poklepáno na základní kámen stavby.
A jaké bude mít nově vznikající stavba parametry? Ve sportovním areálu TJ Sokol Lično vznikne víceúčelové sportoviště Sokolík se dvěma kurty s umělohmotným povrchem (umělá tráva s křemičitým pískovým vsypem) s oplocením, elektrickým osvětlením a s dětským hřištěm. Samozřejmě také s patřičným sportovním vybavením - brankami, sloupky, sítěmi, koši a podobně.

Stavba byla zahájena po podpisu smlouvy o poskytnutí dotace a po uskutečnění výběrového řízení. Vše začalo zaměřením stavby, skrývkou ornice, vybudováním odvodňovacího systému, následovala navážka jednotlivých frakcí kameniva a jejich zhutňováním, instalací a zabetonováním sloupků oplocení, pokládkou obrubníků, přípravou elektromontážních prací a v neposlední řadě důležitým měřením únosnosti povrchu (modulu deformace). V současné době byla dokončena první etapa. Po splnění uložených administrativních povinností bude stavba na jaře příštího roku pokračovat s předběžným termínem dokončení do 31. května. (dop)

6.12.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Muzeum východních Čech v Hradci Králové.

Muzeum je stále bez ředitele

Jičín - Opočno
14

Opočenští Baroni v Jičíně osmkrát inkasovali

„Rodina má obrovskou hodnotu,“ říká lídryně Realistů

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Daniela Lusková je lídryní královéhradecké kandidátky Realistů. Strany, jejíž volební potenciál překračuje šestiprocentní hranici.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Kostelec ztratil body u nováčka

Rychnovsko - Krajský přebor ve fotbale: Rychnov se vrátil z Jičína s prázdnou.

Začínají kurzy pletení z pedigu

Týniště nad Orlicí - V Domě dětí a mládeže v Týništi nad Orlicí zahajují v úterý od 17.30 hodin pravidelné workshopy pletení z pedigu - večery s přírodními proutky, se kterými se naučí čarovat všichni, kteří mají chuť.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení