Tady svoje výrobní haly staví společnosti, které Škodovce dodávají materiály a také komponenty. V samotné automobilce by mohlo vzniknout až patnáct set nových míst a až osm set pozic se vytvoří ve zmíněných dodavatelských společnostech.

Svou tvář změní také průmyslový střed Vamberka, kde se v současnosti bourají zbytky bývalého areálu tkalcovny, který ve své historii sloužil i jako vojenská kasárna.

Další výrobní halu by tu měla postavit společnost Pewag, která již ve Vamberku funguje řadu let a má ve městě svůj další závod a další výroba se do jeho prostor již nevejde. Společnost se nyní snaží získat všechna potřebná povolení a svou vizi toho, jak by nová hala, která by stála jen kousek od vambereckého náměstí, mohla vypadat, představila na veřejném zasedání zastupitelstva. V ideálním případě by mohlo v nové hale ve Vamberku vzniknout až osmdesát nových pracovních míst.

O rozvoji kvasinské průmyslové zóny bude Rychnovský deník informovat příští týden. A vezme své čtenáře dokonce na místo – díky zajímavým fotografiím z okolí kvasinského závodu. Kupte si Rychnovský deník!