Na mistrovských parkurech rozhodčího Petra Dostála kvasinské cvičiště reprezentovala Adéla Lustyková s fenkou Reklama Alarm Beskyd (domácky zvanou Ruby) a Věra Bařinková s fenkou Camelia Prima Amita (domácky Kamilkou).

Obě fenky patří do plemene střední knírač, takže děvčata bojovala nejen proti ostatním soupeřům, ale také proti sobě.

Lépe a rychleji se s tratěmi vypořádaly Adéla Lustyková s „Rubčou". Po téměř bezchybném výkonu si doběhly pro vítězství znamenající zisk titulu mistrů republiky v agility kníračů. Věra Bařinková s Kamilkou ale podaly rovněž skvělý výkon, jenže mistr může být jen jeden… Lepší v konečném součtu byly pouze jejich oddílové kolegyně, takže do Kvasin putoval také titul vicemistrů.

Psí škola Rarášek byla založena v roce 2013. Věnuje se výcviku psích sportů či pozitivní motivaci, ale také krátkodobým kurzům ovladatelnosti pro běžné soužití psa a člověka, kurzům jednotlivých psích sportů a pořádá semináře na různou psí tématiku.

Rarášek zve zájemce, kteří se také chtějí se svým psím parťákem věnovat psímu sportu nebo se hodlají naučit jak o psa správně pečovat. Psí škola zahájí v září kurz základní ovladatelnosti a kurz základů agility. Na nich lze v deseti lekcích proniknout do světa výcviku psů, dozvědět se, jak psy trénovat pozitivně a bez nervů, jak je učit novým věcem, jak na jejich zlozvyky, na co si dát pozor při péči, jak společně trávit volný čas a mnoho dalšího.

V kurzu agility se jeho účastníci naučí se svým mazlíčkem překonávat různé překážky a sami sebe přesvědčí, jak zábavné může být trávit společně s ním volný čas.

Více informací lze nalézt na www.psiskolararasek.cz.