Už v pátek bylo v Houdkovicích pořádně živo. Závod pořádá parta nadšenců. "Nikdo tady nejezdí o peníze, jen o pohár a pár věcných cen. V podstatě závodníci jedou jen pro den dobrý pocit a zážitek. Je to i tom setkání. Jsou tady posádky nejen z Česka, ale také z Polska, Německa a Slovenska. Letos je podle posledních informací asi 123 posádek a k tomu předjezdci, je ale možné, že se ještě někdo přihlásil," uvedl v pátek odpoledne Milan Stehura, který má na starosti marketing.

V pátek absolvovali účastníci kromě jiného technickou přejímku a mohli si také projet trasu. "Navigátor si během jízdy napíše poznámky, trasu, kudy jet rychle, kde brzdit, co je za horizontem a tak dále," vysvětluje Milan Stehura.

"Trasa vede z části za Solnicí nahoru směrem na Deštné a pak rychlostní zkouška je směrem na Výravu, na druhou stranu. Závod je rozdělený na tři etapy. Tři úseky jedou účastníci dohromady třikrát a je to dohromady asi 86 měřených kilometrů. Celkově najedou za závod necelých 300 kilometrů včetně přejezdů," prozradil za organizátory Libor Kubišta.

Stavba už nabývá konečné podoby
FOTO: Místo obecního domku hasičárna a informační centrum

Mezi nejstarší veterány na trati bude patřit fiat z roku 1967, ale po trase si to budou drnčet například i trabanty a stroje, různého stáří i značek.