Za oblast sportu převzala bronzovou medaili Za zásluhy o rozvoj města zakladatelka oddílu moderní gymnastiky v Dobrušce Vlasta Bajerová, která je v současné době také předsedkyní krajského svazu tohoto sportu, působí i v roli rozhodčí a trenérky. Dobrušský oddíl má dnes širokou základnu, trénuje v něm na šedesát děvčat a gymnastky pravidelně získávají ocenění v rámci oblastních soutěží.

Za oblast kultury obdržel bronzovou medaili Pavel Svoboda, velice úspěšný varhaník, držitel několika ocenění z mezinárodních soutěží a současný ředitel Komorní filharmonie Pardubice, který získal základní hudební vzdělání na Základní umělecké škole v Dobrušce. Před jedenácti lety založil úspěšný hudební projekt Festival F. L. Věka. Díky jeho iniciativě vznikl také spolek PROVARHANY a podařilo se zachránit několik vzácných nástrojů v regionu. „Cenu beru nejen jako ocenění mne samotného, ale i jako ocenění celého týmu organizátorů, který už jedenáctým rokem připravuje úspěšný hudební festival," poznamenal Pavel Svoboda.

Třetí oceněnou osobností se stal bývalý vedoucí vlastivědného muzea v Dobrušce, autor mnoha knih Jiří Mach. Do muzea nastoupil v roce 1985 a během jeho působení se tato instituce stala důležitou součástí kulturního dění. Z rukou historika Bohumíra Dragouna a Vladimíra Sodomky ze Spolku přátel historie Vamberka převzal v pořadí druhou Cenu Poorličí za přínos poznání. Tu první obdržel na konci května ve Vamberku poslední žijící spoluzakladatel CHKO Orlické hory a fotograf Jiří Šulc.

Bývalý hejtman Jiří Štěpán během gratulace směrem k laureátovi poznamenal: „Cena vedle toho, že znázorňuje hory a vodu, ukazuje také paměť. Cílem organizátorů je, že nebudeme zapomínat. Cena má formu knihy – Jiří Mach píše knihy a objevuje zapomenuté, abychom my ostatní nezapomněli.“