„Každý festival by měl všechny návštěvníky především bavit. A to nejen pasivním posloucháním vystupujících kapel, ale lidé by měli z každého festivalu odjíždět obohacení o nové zážitky, zkušenosti a s pocitem příjemně prožitého času," říká zástupce pořadatel Petr Poláček.

Hra a muzika

A právě ve spojení multižánrové muziky a hry Kuub je kouzlo Dobrušského festivalu. Že jste ještě nikdy o kubbu neslyšeli a nevíte o co se jedná? Správný čas na to zavítat do městského areálu u fotbalového stadionu v Dobrušce právě tento víkend.

V sobotu se zde znovu po roce sejdou příznivci a hráči kubbu z celé republiky. V rámci Dobruška FESTU je čeká již druhý ročník největšího amatérského turnaje ve hře kubb pořádaném na českém území.

„Kubb je stará skandinávská hra, která si díky své jednoduchosti ale zároveň i akčnosti a strategičnosti získává velmi rychle příznivce ve všech koutech světa. Je to v podstatě taková další alternativa ke známějším venkovním společenským hrám jako jsou petanque nebo kroket.  Kubb je vhodný jak pro děti tak i senioři. Ve Švédsku je natolik populární, že je nedílnou součástí každé rodinné sešlosti," říká pořadatel dobrušského turnaje Petr Poláček, který se s kubbem setkal poprvé před více než 7 lety.
Od té doby hru šíří mezi přáteli a jak jsme se mohli na vlastní kůži přesvědčit i my, je opravdu velice chytlavá a zábavná.

Osloví všechny

Nezapomínejme však ani na kapely a tedy hudební část Dobruška FESTU. Nabídka je totiž opravdu velice zajímavá. „Snažíme se oslovit co největší spektrum posluchačů." Zní od pořadatel a proto uslyšíte melodie rocku, punku, reggae, ska, blues, popu i rock'n'rollu. Páteční večer doprovodí akustický rock v podání Staré Party z Dobrušky. V sobotu pak zahrají jak regionální kapely," uvedl pořadatel.

Start je plánovaný na sobotu po 15. hodině. Návštěvníci se tedy mohou těšit na celkem 7 kapel tohoto multižánrového hudebního festivalu. Pro fotbalové fanoušky jsme připravili i velkoplošnou projekci zápasu ČR-Polsko z ME. 

Petr Poláček