VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Dobrušce se konalo setkání starostů obcí

Dobruška – Na pozvání dobrušského starosty Petra Tojnara se uskutečnilo setkání starostů 26 obcí správního obvodu Dobrušky jako obce s rozšířenou působností.

16.2.2011
SDÍLEJ:

V Dobrušce se konalo setkání starostů obcíFoto: Pavel Štěpán

Do malého sálu nově zrekonstruovaného Společenského centra - Kina 70 přijal pozvání také vedoucí oddělení legislativy Krajského úřadu Královéhradeckého kraje Petr Adámek, z Ministerstva vnitra ČR Naďa Peichlová, za Úřad práce Rychnov nad Kněžnou Hana Kasperová a Alena Koblásová. Policii ČR zastupoval vedoucí územního odboru Rychnov nad Kněžnou Zdeněk Hlaváček, jeho zástupce Miloslav Jangl a nový vedoucí obvodního oddělení Dobruška Jiří Tobiška. Za Zdravotnickou záchrannou službu Královéhradeckého kraje se zúčastnil Libor Seneta.

Prohlédli si budovu kina

Přítomné přivítal starosta Dobrušky Petr Tojnar a na úvod je provedl zrekonstruovanou budovou kina, kde závěrečnou tečkou byly krátké ukázky 3D filmů.

Poté následoval výklad zákona o obcích, který přednesl Petr Adámek. Hlavním tématem byla činnost samosprávných orgánů obcí, zákonu o střetu zájmů a zákon o ochraně osobních údajů. Nechyběly ani odpovědi na dotazy přítomných.

Zástupkyně úřadu práce pak seznámily starosty s podmínkami při zaměstnávání občanů a získávání dotací v rámci veřejně prospěšných prací, hovořily o výkonu veřejné služby.

Jejich spolupráce je příkladná

Obsáhlá diskuse pak probíhala se zástupci Policie ČR a jejímu fungování na území okresu Rychnov nad Kněžnou. Dotkla se nejen zrušení obvodního oddělení v Opočně, ale i fungování policie v letošním roce i letech příštích. Hovořilo se o množících se případech, kdy dochází ke krádežím v bytech seniorů. Kladně byla navíc hodnocena i spolupráce s Městskou policií Dobruška, kterou přítomní zástupci Policie ČR označili za příkladnou. V závěru se přítomným představil Jiří Tobiška, který je novým vedoucím obvodního oddělení v Dobrušce.

Změny v systému záchranné služby

Ředitel za oblast Východ ZZS Královéhradeckého kraje Libor Seneta ve své prezentaci seznámil všechny přítomné se změnami, kterými prochází systém zdravotnické záchranné služby v celé republice. Změny se zásadně dotkly konkrétně i Opočenska a Dobrušska, kde po postupném rušení oddělení nemocnice Opočno došlo také k úpravám výjezdů vozidel RZP. Podrobně přiblížil, jak již od l. ledna funguje celý systém. Závěrem lze říci, že setkání starostů Dobrušska bylo jistě přínosné pro všechny přítomné. Další setkání je plánováno na měsíc červen tohoto roku.

Blanka Čiháčková

16.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Počítání volebních hlasů.
AKTUALIZUJEME
70

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Rychnovští kriminalisté odhalili tři pěstírny konopí

Rychnov nad Kněžnou - Na základě informací, že v jednom objektu na Rychnovsku dochází k neoprávněnému pěstování rostlin, proběhly po předchozím zadržení tří osob na třech místech, v okolí Rychnova nad Kněžnou a Vamberka, domovní prohlídky.

Rychnov a Kostelec hrají doma

Rychnovsko - Pozvánka na fotbal:

Kam za zábavou: Funk You! a DJ All-in

Rychnovsko /POZVÁNKY/ - Na koupališti v Kostelci nad Orlicí proběhne již legendární tancovačka, kde si užijete funky a breakbeat hudbu. Akce se koná v sobotu 21. října od 21 do 2 hodin.

Baroni přivítají Nový Bydžov

Rychnovsko - Kam za sportem v okrese:

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení