Nyní k těm dosavadním přibude dalších šest kamenů. Odhaleny budou v pondělí 13. června. Sraz účastníků je v 19 hodin v blízkosti synagogy na Šubertově náměstí. Pietního aktu se jako hosté zúčastní historik Jiří Mach a kantor Federace židovských obcí pan Daniel Vaněk, který pronese tradiční hebrejskou modlitbu za oběti.

Profesionální hasiči z jaroměřské stanice prováděli v josefovské pevnosti taktické cvičení při nálezu zdroje ionizujícího záření. Takový zásah by se řadil do kategorie radiační havárie.
V josefovské pevnosti byl radioaktivní materiál, šlo naštěstí o cvičení

Na pietní akt naváže komorní hudební pořad Šansonárium Miloně Čepelky přímo v synagoze, která se po rekonstrukci stala vyhledávanou koncertní síní. Zazní šansony v melodiích a rytmech o životě a smrti, lásce a nenávisti, o pravdě a lži, o radosti a smutku – balady a romance vycházející z básní oblíbeného herce a cimrmanologa Miloně Čepelky, zhudebněné režisérem a scénáristou Patrikem Ulrichem, který osobně doprovodí na klavír zpěvačku Barboru Šampalíkovou. Vedle toho zazní také Příběh židovské obce, autorská skladba Patrika Ulricha, inspirovaná návštěvou dobrušské expozice.