"V České republice je asi 80 adventure golfových hřišť, inspiraci jsem hledal všude možně. Snažili jsme se, aby to naše zapadalo do rázu zdejší krajiny a splňovalo to kritéria adventure golfových hřišť. V minulosti to byl minigolf, dnes se tomu říká adventure golf. Rohačky jsme si nechali udělat "na míru" tady u místního truhláře podle historických saní," vysvětluje Tomáš Hejduk.

close Deník na návštěvě info Zdroj: Deník zoom_in Hřiště bylo dokončeno v první etapě výstavby celého areálu na jaře roku 2018. Jde o sezonní záležitost.

"Otevřeno máme od května do konce října, v červenci a srpnu každý den. Adventure golf je ideální v tom, že ho mohou hrát děti od tří let až po seniory, kteří dokážou stát na nohách. Nejde o žádnou fyzicky náročnou aktivitu a je velmi chytlavá, je to relax. Často sem přicházejí třeba babičky s dětmi nebo celé rodiny, party, školy, zájem je poměrně veliký," říká Tomáš Hejduk, který v Deštném nabízí také další sportovní vyžití.

Funguje tu třeba také lezecká stěna, lanový park, víceúčelové hřiště, půjčovna a mimo jiné na podzim roku 2019 bylo dokončeno ve výšce 680 metrů nad mořem s krásnými výhledy na Orlické hory osmnáctijamkové fotbalgolfové hřiště a v roce 2020 přibylo workoutové hřiště. A další novinky se chystají: "Máme v plánu areál dále rozšiřovat, přesuneme sem obecní dětské hřiště a vybudujeme beachvolejbalový kurt."