Potvrzuje to vedoucí technických služeb v Rychnově nad Kněžnou Jiří Vymětal: „Je podobná jako vloni. Pokud jsme před rokem vyjeli šestkrát sedmkrát, tak letos jsme měli asi o jeden či dva výjezdy víc."
Vymětal konstatuje, že letošní i loňská zima rozhodně není tak náročná na techniku, finance a čas, jako tomu bylo naposledy v letech 2012 a 2013. „Poslední tři zimy včetně té letošní, která je v uvozovkách za námi, jsou víceméně stejně mírné."

Během končící zimy se sníh odklízel pouze dvakrát. „Šlo především o posypové práce inertním materiálem nebo solí," říká šéf rychnovských technických služeb, jemuž dělá radost nová technika. „Koupili speciální kartáč na chodníky, který jsme používali především v centru města na náměstí a v jeho nejbližším okolí. Odstraňuje z povrchu chodníků i zmrazky, takže chůze po něm je mnohem bezpečnější."

Pracovníci vyjížděli do ulic ráno okolo páté hodiny. „Snažili jsme se odklidit chodníky ještě dříve, než na nich lidi ušlapou sníh a vznikne led. Zároveň si tak usnadňujeme práci, protože to jde uklidit lépe. Kartáč se nám skutečně bezvadně osvědčil," dodal Vymětal.