K větším investičním akcím, které obec v poslední době realizovala, bych zmínil dvě takové akce. První bylo zateplení a rekonstrukce místní základní školy. Oprava se podařila zdárně dokončit koncem roku 2013.

Ve druhé polovině roku 2014 jsme dokončili přípravu nových stavebních parcel. Ty jsou nyní nabízeny a některé z nich jsou stále k dispozici. Informace o tom, které to jsou, i další užitečné informace jsou k nalezení na internetových stránkách obce.

Minulý rok se v obci konaly dvě velké kulturní akce. Oslavovali jsme 620 let od první písemné zmínky o Bolehošti a v souvislosti s tím i další významná výročí a historické události. Tato slavnost se velmi vydařila.

Skvělé byly také gulášové slavnosti, které se konaly již poněkolikáté. Stejně tomu bude i letos. Proto na gulášové slavnosti zvu místní obyvatele i lidi z okolí.

Letos se těšíme také na další ročník oblíbených vozatajských závodů se zahraniční účastí, mistrovství České republiky v jízdě koňských spřežení, které se koná již tradičně v Lipinách. (zem)

Rubriku „Co je nového, pane starosto?" přinášíme každé úterý. Pořadí oslovovaných starostů a starostek je abecední podle názvu obce.