Krásné Anenské údolí nedaleko hradu Potštejn bude letos poprvé patřit indiánům a kovbojům. V kempu na Vochtánce se dnes totiž uskuteční I. westernový den s Kozlem. Akce bude slavnostně zahájena ve dvě hodiny odpoledne, následně diváci zhlédnou atraktivní podívanou. Sjedou se sem nejlepší jezdci, kteří předvedou své umění v rodeu i ve vzájemných potyčkách.

Bude práskat bičem

V úvodu se objeví i rytíři, ale jinak bude vše ve stylu divokého západu. Těšit se můžete na odpolední i večerní ohňovou show a vystoupení Petra Glonka, mistra Evropy v práskání bičem, či mistra republiky v rodeu Jimmyho Maguru. Mezi hlavní hosty odpoledne bude patřit rovněž filmový kaskadér Jiří Bednář, který se svým uměním navštívil řadu evropských států. Dále uvidíte šamana nebo zaříkávání koní. Celkem podle pořadatelů vystoupí kolem čtyřiceti účinkujících a stejný počet koní.

Pro děti je připravena řada soutěží. Od dvaceti hodin zahraje skupina Makadam a následný country bál potrvá až do ranních hodin. „Tak velkou akci nikde jinde v republice neuvidíte. Večerní představení nazvané Koně v ohni u nás pořádáme jen jednou za rok,“ láká návštěvníky Iveta Walterová, provozovatelka kempu Vochtánka.

Westernový den, který v Potštejně pořádají již třináct let, se těší stálé divácké oblibě, zejména u rodin s dětmi. Není divu, že v případě pěkného počasí tu očekávají na tři tisíce návštěvníků.