Jak velmi trefně napsal jeden z návštěvníků výstavy 13 komnat komiksu…" je obdivuhodné, že na zámku a mimo hlavní centra kultury je k vidění takováto výstava alternativního umění".

Všimli si toho i jiní a proto tato výstava získala již zmíněnou cenu Muriel 2012 za nejlepší propagační počin v oblasti komiksu v roce 2012.

Výstava byla otevřena od 22. července a shlédlo jí na čtrnáct set návštěvníků.  U příležitosti této výstavy vznikl speciální malonákladový kalendář nakreslený českými komiksovými autory.  Kresby zachycují empírovou stavbu zámku v průběhu roku, ale hlavní slovo hraje tvůrčí imaginace, která zámek přetváří do mnoha nápaditých a vizuálně efektních podob.

Kalendář je ještě možné zakoupit v informačních centrech v Kostelci nad Orlicí a v Hradci Králové.

Třináct komnat komiksu nebyla jedinou výstavou této sezóny.  Kromě ní byly v Galerii Kinský uspořádány další dvě, a to výstava fotografií Vítka Ludvíka a prací studentů katedry výtvarné výchovy a textilní tvorby University Hradec Králové.

Zámek nabídl opět řadu koncertů, tradičně v Zrcadlovém sále a nově také v areálu parku, kde letos zahrál Pavel Šporcl s Czech Ensemble Baroque Orchestra a Dan Bárta s Robert Balzar Trio.

Posledním letošním koncertem bude již šestý vánoční koncert konaný jako vždy 23. prosince, na kterém vystoupí rychnovský sbor Carmina.

Nyní se zámecké expozice i kavárna veřejnosti uzavřou, ale ihned začne příprava na další sezónu. Mimo jiné chceme příští rok otevřít další dvě místnosti okruhu Život v biedermeieru a připravujeme samozřejmě další úpravy a překvapení, které rozšíří nabídku zámku.   Ivona Jasníková, programová manažerka

František Kinský s cenou Muriel 2012