Jejich provozovatelé nabízejí skupinám zájemců exkurze v dílnách s ukázkami řemesel – výroby keramiky, zpracování ovčí vlny – praní, česání, spřádání na kolovrátku. „Doba exkurze je přibližně čtyřicet minut, jedna osoba za ni zaplatí deset korun,“ upozorňují pořadatelé.

Dnes pořádají dílny ve svých prostorách tvořivé kurzy, například od 10 hodin Namaluj si hrneček, dále Hedvábné dopoledne, při kterém může vzniknout mandala či obrázek namalovaný na napnutém hedvábí, šátek vytvořený formou šibory napařovacími barvami. „Předlohy a inspiraci máme připraveny. Zvládne to i naprostý začátečník,“ zvou zájemce pořadatelé. Podnos nebo košík z pedigu si mohou návštěvníci uplést od 13 hodin.

Ve stejnou hodinu začne i kurz Tričkování, na kterém si účastníci ověří, že vyrobený originál se nosí nejlépe. S sebou je potřeba si vzít 2 - 3 vlastní tmavá trika, na místě bude možné je dokoupit, rovněž bude k dispozici velký výběr šablon i textilních barev. Dále je vhodné vzít si pohodlnou obuv na přezutí, oblečení k umazání. K dispozici je kuchyňka a drobné občerstvení. Maximální počet účastníků v jednom kurzu je 12 osob. Další inforamce či přihlášení na telefonu 731 604 084 nebo na e–mailové adrese: kopecek@neratov.cz

(zr)