Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Uniforma zajistí právu jeho lepší vymahatelnost

Albrechtice nad Orlicí - Město Týniště nad Orlicí podepsalo smlouvu, která umožní působení tamní městské policie i v sousedních Albrechticích nad Orlicí. Není to však tím, že by v této obci vzrostla kriminalita.

2.2.2012
SDÍLEJ:

Strážníci. Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Attila Racek

Bilance trestných činů i přestupků se prý drží na stabilní úrovni. Přítomnost strážníků má ale zajistit lepší vymahatelnost práva především u méně závažných deliktů.

„Zapojení městské policie umožní řešit přestupky na profesně vyšší úrovni. Řadu problémů bude možné vyřídit na místě a tím nám odpadne část administrativy,“ vysvětlil motivaci Albrechtic tamní starosta Jaromír Kratěna. Kategoricky odmítl spekulaci, že by důvodem mohla být zhoršená situace v obci.

Týnišťská městská policie by se s novými úkoly měla vyrovnat vcelku bez problémů. „Nic zvláštního od toho neočekáváme. Činnost v Albrechticích půjde nad rámec fondu pracovní doby, takže situace v Týništi se změna nijak nedotkne,“ uvedl Martin Štěpánek, velitel Městské policie Týniště nad Orlicí. Dodal, že město nemá zájem tříštit síly své obecní policie, která v současnosti čítá čtyři strážníky.

On sám důvody, pro které sousední obec smlouvu o spolupráci podepsala, chápe. „Vím, že v Albrechticích měli pořádkovou komisi, která ale neměla takové výsledky. Pokud dnes nemáte na sobě uniformu, tak se s vámi vůbec nikdo nebaví,“ naznačil Martin Štěpánek.

Pro dohled nad bezpečností v Albrechticích budou vyčleněni čtyři strážníci. „Oba z dané lokality pocházejí, takže znají místní problémy. Zároveň i pro místní to budou důvěrnější tváře,“ uzavřel velitel městské policie s tím, že dotyční možnost navýšení pracovní zátěže sami uvítali.

Nakolik bude obec Albrechtice jejich přítomnost potřebovat, ukážou až následující měsíce. Za práci svého strážníka si bude Týniště účtovat 350 korun za hodinu. Tamní starosta se přesto zásahu do obecního rozpočtu neobává.

„Pokud na našem území nebude zahájen žádný úkon, nic platit nemusíme. Zásah bych si musel sám vyžádat, ale osobně doufám, že přítomnost strážníků bude potřebná minimálně,“ dodal Jaromír Kratěna.

Obec bude na strážníky spoléhat nejen při vymáhání sankcí, ale také při zajištění nejrůznějších akcí. Smlouva byla uzavřena na dobu neurčitou, nicméně starosta počítá s tím, že po uplynutí určité doby a prověření realitou, bude vzájemná spolupráce vyhodnocena. Obdobný model již v okrese funguje v případě města Solnice a Městské policie Rychnov nad Kněžnou.

Autor: Michal Friček

2.2.2012
SDÍLEJ:
Milan Černý.

„Rozhodla naše nekvalita," přiznal kapitán

Kompostování. Ilustrační foto.

V Kostelci pokračuje bezplatné zapůjčování kompostérů

Rybárovi rekord utekl, ale Hradci ne

Hradec Králové - Patriku Rybárovi, opoře v masce, rekord v délce neprůstřelnosti unikl, ale hokejový Hradec ho (především) jeho zásluhou má.

Řezali tabák a připravili stát o 130 milionů

Hradec Králové - Už téměř rok se hradecký krajský soud zabývá jedním z nejrozsáhlejších případů daňových úniků při výrobě tabáku ve východních Čechách. Osm podnikatelů a dvě firmy měli připravit stát o 130 milionů korun za nepřiznanou spotřební daň.

Zase koncovka... Zase remíza

Praha, Hradec Králové - Mělo to být hradecké fotbalové derby, jenže Olympia po postupu do druhé ligy přesídlila do Prahy. „Už je neberu jako hradecký tým. Ani tam nehrají žádní kluci z Hradce,“ říkal záložník „pravého“ Hradce Ladislav Martan.

Obraz Klanění tří králů patří Smiřicím, rozhodl soud

Hradec Králové - Ve sporu města Smiřice a farnosti Holohlavy o vlastnictví barokního oltářního obrazu Klanění tří králů dal Okresní soud v Hradci Králové zapravdu Smiřicím.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení